X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowotwór płuca. Palenie papierosów najkrótszą drogą do raka

W "Eurece" socjolog medycyny Krzysztof Przewoźniak powiedział dlaczego rzucenie palenia może być trudne, czemu warto polegać na pomocy sepcjalistów i jak nie "złamać się" w trakcie rzucania.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Protasov AN/Shutterstock.com
O Audycji

Słyszymy, że Międzynarodowa Agencja Badań nad Rakiem dowodzi, iż palenie papierosów wywołuje blisko 18. różnych lokalizacji, w jakich może się umiejscowić nowotwór wywołany trującymi substancjami z dymu tytoniowego. Ekspert zaleca, aby pamiętać o tzw. "synergii schorzeń". - Jeśli jesteśmy w grupie ryzyka zachorowania na jakiś nowotwór, to przy okazji zwiększa się ryzyko zachorowania na jakiś inny - mówi Krzysztof Przewoźniak.

Gość Jedynki dodaje, że problem palaczy leży w tym, że do rzucania podchodzą w sposób nieprofesjonalny. - Palacze są przekonani, że uda im się to za pierwszym razem, nie zdając sobie sprawy, jak silnie działającym narkotykiem jest nikotyna - twierdzi.

Jak przygotować się do rzucania palenia? Gdzie szukać pomocy? Co zrobić, gdy osiągnęło się częściowy sukces i pojawił się lęk przed "złamaniem się"?

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Eureka

Prowadzi: Artur Wolski

Goście: socjolog medyczny Krzysztof Przewoźniak (Zastępca Dyrektora WHO Collaborating Centre)

Data emisji: 30.05.2019

Godzina emisji: 19.06

K.A


Playlista