X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowy projekt polskich archeologów w Nea Pafos

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2021 20:00
Nea Pafos to jedno z najważniejszych stanowisk grecko-rzymskiego Cypru, przez kilka wieków w czasach antycznych stolica wyspy. Od 1980 roku jest wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: smspsy/shutterstock.com

Polscy archeolodzy, obecni w Nea Pafos od 1965 roku, są najdłużej pracującą zagraniczną ekipą badawczą w tym miejscu, a na swoim koncie mają wyjątkowe odkrycia w dzielnicy rezydencjonalnej miasta, m.in. wspaniałe mozaiki podłogowe w tzw. wilii Tezeusza czy malowidła z Domu Aiona.

10 lat temu - obok ekipy Centrum Archeologii Śródziemnomorskiej UW - pojawili się w Nea Pafos badacze z Uniwersytetu Jagiellońskiego, którzy rozpoczęli prace na agorze, tj. głównym placu starożytnego miasta.

Niedawno zapadła decyzja o połączeniu warszawskich i krakowskich badań pod kierunkiem prof. Ewdoksi Papuci-Władyki z Instytutu Archeologii UJ oraz Centrum Archeologii Śródziemnomorskiej UW. Jaki jest cel rozpoczynającego się właśnie wspólnego projektu?

***

Na audycję "Eureka" w środę (27.01) po godz. 19.07 zaprasza Katarzyna Kobylecka.

kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prof. Hanna Kóčka-Krenz - autorka sensacyjnych odkryć na Ostrowie Tumskim w Poznaniu

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2021 12:30
Prof. Hanna Kóčka-Krenz z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu należy do najwybitniejszych archeologów mediewistów. Swoje życie zawodowe związała z Wielkopolską, a Poznań - dzięki jej badaniom - znów odgrywa pierwszorzędną rolę w historii początków państwa polskiego. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy rozwiązano już wszystkie zagadki "kujawskich piramid"?

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2021 21:20
Ponad 5 tys. lat temu na terenie dzisiejszej Polski powstawały gigantyczne grobowce. Miały kształt bardzo wydłużonego trapezu lub trójkąta - o długości nawet ponad 100 m i szerokości czoła od 8 do 10 metrów. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co starożytni wiedzieli o otaczającym ich świecie?

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2021 19:07
Wbrew pozorom starożytni wiedzieli o świecie całkiem sporo. Już 3500 lat p.n.e. żeglarze z miasta Ugarit znajdującego się w północnej Syrii podróżowali po Morzu Śródziemnym, by z dalekich krain przywozić atrakcyjne towary i wiedzę o tamtejszych ziemiach. A czy ówczesnym żeglarzom udało się dotrzeć do wybrzeży Ameryki? 
rozwiń zwiń