X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Stosunki polsko-sowieckie za czasów Władysława Gomułki

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2016 16:00
"Nikt dobrego słowa pod naszym adresem nie powiedział", zanotował Bolesław Bierut, wspominając naradę PZPR, na której omawiano referat Nikity Chruszczowa.
Audio
  • Stosunki polsko-sowieckie po 1956 roku (Jedynka/Historia żywa)
Kolejka po prasę. Mieszkańcy stolicy śledzili informacje o przebiegu obrad VIII Plenum KC PZPR, na którym Władysław Gomułka poddał krytyce dotychczasowy styl sprawowania władzy. Domagał się demokratyzacji państwa, opowiedział się za zasadą suwerenności i niezależności w stosunkach ze Związkiem Radzieckim
Kolejka po prasę. Mieszkańcy stolicy śledzili informacje o przebiegu obrad VIII Plenum KC PZPR, na którym Władysław Gomułka poddał krytyce dotychczasowy styl sprawowania władzy. Domagał się demokratyzacji państwa, opowiedział się za zasadą suwerenności i niezależności w stosunkach ze Związkiem RadzieckimFoto: PAP/CAF/Marian Sokołowski

14 lutego 1956 roku rozpoczął się w Moskwie XX Zjazd KPZR. Opublikowano oświadczenie o rehabilitacji, niesłusznie zamordowanych przez NKWD w 1938 roku, działaczy Komunistycznej Partii Polski. Natomiast 25 lutego, na zamkniętym posiedzeniu, Nikita Chruszczow wygłosił tajny referat pt. "O kulcie jednostki i jego następstwach", poddając w nim ostrej krytyce działalność Józefa Stalina.

Tajny referat został przekazany szefom partii komunistycznych krajów demokracji ludowej, w tym Bolesławowi Bierutowi. Otworzył drogę do rządów Władysława Gomułki i nadziei Polaków na inną, lepszą Polskę. Jednak czy niezależną od naszego wschodniego sąsiada? 

***

Tytuł audycji: Historia żywa

Prowadzi: Dorota Truszczak

Gość: prof. Andrzej Nowak (historyk, sowietolog)

Data emisji: 20.08.2016

Godzina emisji: 15.10

tj/jp


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Stosunki polsko-sowieckie w latach 1939-1941

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2016 13:10
23 sierpnia 1939 roku został podpisany pakt o nieagresji pomiędzy III Rzeszą Niemiecką i Związkiem Socjalistycznych Republik Radzieckich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stosunki z Sowietami w czasie II wojny światowej

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2016 16:30
Utworzony po wybuchu II wojny światowej polski rząd emigracyjny początkowo miał podobny stosunek do Niemiec i do Związku Sowieckiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stosunki polsko-sowieckie w latach 1945-49

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2016 16:40
22 lipca 1944 roku Radio Moskwa podało, że powstał Polski Komitet Wyzwolenia Narodowego (PKWN) w Chełmie.
rozwiń zwiń