X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Festiwal Poezji "Maj nad Wilią" 2019. Wileńskie spotkanie ludzi sztuki

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2019 21:25
W audycji "Świat kresów" Romuald Mieczkowski, który jest organizatorem festiwalu powiedział o tym, dla kogo przeznaczony jest festiwal, co dzieje się na wydarzeniu i kto jest jego patronem.
Audio
Wilno, Litwa
Wilno, LitwaFoto: Shutterstock

W Domu Kultury Polskiej w Wilnie wystartował 26. Międzynarodowy Festiwal Poezji "Maj nad Wilią". Słyszymy, że wydarzenie jest tradycją, która ma już ćwierć wieku, oraz że gromadzi zwolenników literatury i sztuki. Festiwal rozpoczął się 26 maja i potrwa do 30 maja. Z nagrania archiwalnego dowiedzieliśmy się, że wydarzenie znajduje ciągle nowych zwolenników i tworzy niszowe środowisko, które zrzesza "zakochanych w poezji Polaków z Litwy".

Romuald Mieczkowski, który jest koordynatorem i organizatorem festiwalu mówi, że ważni są patronowie wydarzenia. - Może to dotyczyć zarówno ludzi, jak i wydarzeń - mówi. W tym roku imprezie patronuje 100. rocznica odrodzenia się Uniwersytetu w Wilnie.

Gość Jedynki mówi, że na tegoroczny "Maj nad Wilią" zaprosił gości, którzy są wzorcem dla Wilnian mieszkających poza granicami kraju. - Mam nadzieję, ze Polacy z Wileńszczyzny zadziwią świat swoimi talentami - twierdzi.  

W czym tkwi magia festiwalu? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Świat kresów 

Prowadzi: Krzysztof Renik 

Goście: Romuald Mieczkowski (poeta, organizator i koordynator Festiwalu Poezji "Maj nad Wilią")

Data emisji: 25.05.2019

Godzina emisji: 18.15

K.A

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polacy na Wschodzie. Wojska polskie w dziejach Grodna

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2019 14:52
Przybywali do miasta po latach rosyjskiej, a potem niemieckiej okupacji. Mieszkańcy Grodna witali ich z radością i entuzjazmem. 28 kwietnia 1919 roku wojska polskie weszły do miasta nad Niemnem. Rola Polski w dziejach Grodna jest znacząca.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czarna Trzynastka Wileńska - wzór braterstwa, służby i patriotyzmu

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2019 18:10
W kolejnej audycji z cyklu "Świat Kresów” opowiadamy o Czarnej Trzynastce Wileńskiej, czyli o drużynie, która przeszła do legendy wileńskiego i polskiego harcerstwa. 
rozwiń zwiń