X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Ksiądz Marek Dziewiecki: nie można mądrze kochać kogoś, kogo się nie rozumie

- Ci, którzy są w czynnej fazie uzależnienia, cały czas są kochani przez Boga nad życie i Bóg cierpi nieskończenie bardziej niż oni, ale oni nie przyjmują tej miłości ani od Boga ani od swoich bliskich - mówi w audycji "Ocaleni" ks. Marek Dziewiecki.
Ksiądz Marek Dziewiecki
Ksiądz Marek DziewieckiFoto: PAP/Rafał Guz
O Audycji

Jak zatem kochać osobę uzależnioną? - Są dwa podstawowe warunki, by kochać: nasza dobra wola, czyli decyzja, że chcemy kochać w dobrej i złej doli, nawet wtedy kiedy ten ktoś nie kocha ani mnie ani siebie oraz rozumienie osoby, którą przychodzi nam kochać. Nie można mądrze kochać kogoś, kogo się nie rozumie - zaznacza rozmówca Rafała Porzezińskiego.

Jak pomóc osobie uzależnionej? Jak znaleźć siłę, by odbudować zaufanie do osoby zmagającej się z nałogiem? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Ocaleni w cyklu Twarzą w twarz

Prowadzi: Rafał Porzeziński

Gość: ks. Marek Dziewiecki (dr psychologii, wykładowca, autor kilkunastu książek z dziedziny psychologii wychowawczej, przygotowania do życia w rodzinie, profilaktyki i terapii uzależnień)

Data emisji: 1.01.2019

Godzina emisji: 23.05

kh

Playlista