X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Od 27 lat jest trzeźwy. Teraz pomaga dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2019 17:28
Alkohol zrujnował jego życie. Defraudował pieniądze, był alfonsem, siedział w więzieniu i chciał popełnić samobójstwo. Od 27 lat nie pije, a od 1994 roku prowadzi działalność profilaktyczną w szkołach. Jak zmieniło się życie p. Zenka, od kiedy jest trzeźwy?
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: geralt/Pixabay

- Byłem draniem i teraz chciałbym zrekompensować moje draństwo dobrem. Tym, co pozwala mi wchodzić na drogę prowadzącą do szczęścia nie tylko mojego, ale też innych - mówi p. Zenek, przewodniczący Gminnej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w gm. Pniewy w Wielkopolsce.

Dramat p. Zenka zaczął się już w podstawówce, kiedy po raz pierwszy napił się wódki. Po maturze ojciec wygonił go z domu, ponieważ zarobione pieniądze przeznaczał nie na rodzinę, tylko na alkohol. Wyprowadził się z domu i żeby zdobywać pieniądze, został alfonsem. Jak przyznaje, bogacił się na czyjejś krzywdzie. Pił też jako żołnierz. W końcu na 2,5 roku trafił do więzienia - za pobicie kobiety, oczywiście po alkoholu. Przyszedł również moment, kiedy chciał skończyć ze sobą.

- Znalazłem się w stanie śmierci klinicznej i zostałem odratowany. Widziałem siebie leżącego na kozetce, a moja dusza jakby uniosła się. Widziałem tunel i światło, które nie chciało mnie przyjąć. Chciałem iść do tego światła, ale odpowiadało, że mam jeszcze zejść na dół i pracować nad sobą - opowiada p. Zenek.

Czy Bóg odegrał dużą rolę w walce p. Zenka z alkoholem? Dlaczego pierwszy alkohol był "próbą dorosłości"? Co alkohol odebrał naszemu gościowi?

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Ocaleni w cyklu Twarzą w twarz

Prowadzi: Rafał Porzeziński

Gość: p. Zenek (alkoholik)

Data emisji: 18.06.2019

Godzina emisji: 23.05

DS/K.A

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wolność od alkoholu

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2018 23:05
- Od 11 lat jestem wolny od alkoholu, 10 lat od papierosów i kilka dni od cukru - mówi w audycji "Ocaleni" Artur, anonimowy alkoholik. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pierwszy z 12 kroków na drodze do wyjścia z alkoholizmu

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2019 23:05
80 lat temu została wydana w Stanach Zjednoczonych książka "Anonimowi alkoholicy". Z biegiem czasy do książki przylgnął tytuł "Big book", czyli "Wielka księga". W niej alkoholicy mówią o swych doświadczenia z prób wyjścia z nałogu.
rozwiń zwiń