X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Odbudujmy Notre Dame. Polskie Radio przyłącza się do apelu przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2019 16:05
Arcybiskup Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, zwrócił się do wszystkich Polaków o pomoc materialną w odbudowie katedry Notre Dame w Paryżu. Prezes Polskiego Radia Andrzej Rogoyski powiedział, że publiczny nadawca przyłącza się do apelu.
Audio
  • Andrzej Rogoyski i ks. Paweł Rytel-Adrianik o akcji wsparcia odbudowy katedry Notre Dame w Paryżu (Ekspres Jedynki)

Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski, ks. Paweł Rytel-Andrianik poinformował, że wsparcie ma zostać przekazane za pośrednictwem akcji SMS-owej oraz przez dobrowolne wpłaty na konto Caritas Polska. Gość Jedynki wyjaśnił, że Kościół podjął decyzję o wsparciu odbudowy w odpowiedzi na liczne e-maile i SMS-y. - Ludzie chcą tego, aby znowu była ta katedra, chcą też mieć związek z tą świątynią - stwierdził.

Prezes Polskiego Radia Andrzej Rogoyski powiedział, że Polskie Radio natychmiast odpowiada na apel polskiego Kościoła i się do niego przyłącza. Prezes podkreślił też, że jest to wyjątkowe miejsce dla Europy i dla Polski, a w katedrze jest polska kaplica. - To wielki skarb kultury chrześcijańskiej i wiary chrześcijańskiej, ale też skarb kulturowy dla wszystkich Europejczyków, także tych niewierzących, którzy tak samo płaczą, jak płaczą wierzący - stwierdził Andrzej Rogoyski.

Prezes Andrzej Rogoyski dodał, że wkład w odbudowę będzie symbolem łączności z wielką kulturą europejską. - Mam nadzieję, że Francuzi dostrzegą ten element wsparcia ze strony wszystkich Polaków - powiedział prezes Polskiego Radia.

W środę o godz. 18.50 zabrzmiały dzwony we wszystkich katedrach w Polsce, jako symbol wsparcia odbudowy katedry Notre Dame. Radiowa Jedynka transmitowała dźwięk dzwonów.

Dobrowolnych wpłat można dokonywać na konto Caritas Polska 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 z dopiskiem ODBUDOWA oraz wysyłając SMS na nr 72052 o treści ODBUDOWA (koszt 2,46 z VAT).

Posłuchaj całej rozmowy.

>>> Dowiedz się więcej o pożarze katedry Notre Dame w Paryżu <<<

***

Tytuł audycji: Ekspres Jedynki

Rozmawia: Karolina Rożej

Gość: ksiądz Paweł Rytel-Andrianik (rzecznik Konferencji Episkopatu Polski), Andrzej Rogoyski (prezes Polskiego Radia)

Data emisji: 17.04.2019

Godzina emisji: 15.16

ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prof. Wojciech Fałkowski: Notre Dame była matką wszystkich katedr

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2019 11:42
- W wymiarze symbolicznym została zniszczona katedra, która jest najważniejszym miejscem kultu, jednym z najważniejszych miejsc historycznych i jednocześnie takim zwornikiem wyobraźni państwowej Francji. Notre Dame miała legendę – powiedział na antenie Jedynki prof. dr hab. Wojciech Fałkowski, mediewista i dyrektor Zamku Królewskiego w Warszawie. Dodał, że odbudowa świątyni w pięć lat jest mało realna. Jego zdaniem potrwa to około 20-30 lat. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Francuski miliarder rezygnuje z ulgi podatkowej po wsparciu odbudowy katedry Notre Dame

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2019 12:47
Jeden z najbogatszych Francuzów François-Henri Pinault oświadczył, że rezygnuje z możliwości odpisu od podatku, który będzie mu przysługiwał w zamian za darowiznę przekazaną na rzecz odbudowy katedry Notre Dame. We wtorkową noc, kiedy świątynie trawił pożar miliarder zadeklarował donację w wysokości 100 milionów euro.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Odbudujmy Notre Dame. Apel przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2019 15:30
Arcybiskup Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, apeluje do Polaków o pomoc materialną w odbudowie katedry Notre Dame w Paryżu. Zbiórka zaczęła się w Wielką Środę. - Polskie Radio przyłącza się do apelu - mówi prezes Andrzej Rogoyski. O godz. 18.50 w katedrach w całej Polsce zabrzmiały dzwony na znak solidarności z Paryżem.
rozwiń zwiń