X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Spacer na działkę lub wypad na ryby? Dozwolone czy zabronione?

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2020 17:42
Czy możemy wyjść na działkę, która znajduje się kilka minut od naszego domu? Dlaczego weekendowy wyjazd na ryby nie będzie wiązał się z żadnymi konsekwencjami? Czy w dobie koronawirusa można pójść na cmentarz? O tym nasi eksperci.
Audio
  • Spacer na działkę, wyjazd na ryby, udział w pogrzebie. Co z koronawirusem? (Jedynka/ Ekspres Jedynki)
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: Marek Tr / shutterstock

- Poruszanie się w celach rekreacyjnych jest dozwolone. Oznacza to, że możemy udać się na teren działek, cmentarzy czy też powędkować nad wodą. Możemy przemieszczać się po terenie parków, lasów, udać się na bulwary czy na promenadę. Również młodzież powyżej 13. roku życia może poruszać się bez opieki osób dorosłych - tłumaczy podkom. Antoni Rzeczkowski z Komendy Głównej Policji.

Należy jednak pamiętać, że w dalszym ciągu mamy obowiązek zakrywania ust i nosa w miejscach publicznych. Musimy także zachowywać minimalny dystans pomiędzy osobami, który wynosi 2 metry.

- Przemieszczanie się z działki do domu zawsze stwarza możliwość zakażenia się po drodze - uczula jednak dr Piotr Gryglas, kardiolog i internista.

Uroczystości pogrzebowe

Obecnie cmentarze komunalne w Warszawie są otwarte dla odwiedzających. Także na ich terenie trzeba pamiętać o obowiązku zakrywania ust i nosa.

- Wprowadzono obowiązek, aby w trakcie sprawowania kultu religijnego w budynku do tego przeznaczonym był maksymalnie 1 uczestnik na 15 metrów kwadratowych budynku, czyli w zależności od wielkości kaplicy, w mszy pogrzebowej może uczestniczyć 1 osoba na 15 metrów kwadratowych. Na cmentarzu podczas pochowania może być nie więcej niż 50 uczestników podczas jednego pogrzebu. Nie wliczamy do tego osób sprawujących kult religijny, czyli np. księdza i osób dokonujących pochowania, np. pracowników firmy pogrzebowej - mówi rzecznik prasowy Zarządu Cmentarzy Komunalnych w Warszawie Bartosz Jasiński.

***

Tytuł audycji: Ekspres Jedynki

Goście: podkom. Antoni Rzeczkowski (Komenda Główna Policji), dr Piotr Gryglas (kardiolog, internista), Bartosz Jasiński (rzecznik prasowy Zarządu Cmentarzy Komunalnych w Warszawie)

Data emisji: 21.04.2020

Godzina emisji: 15.46

DS

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zadbaj o samochód, żeby nie był siedliskiem koronawirusa

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2020 19:00
Od poniedziałku obostrzenia spowodowane koronawirusem będą ciut łagodniejsze i znowu będziemy częściej przemieszczać się naszymi autami. Czy w dobie walki z COVID-19 powinniśmy dokładać starań, aby pojazdy, którymi jeździmy, były sterylne? Jak możemy zadbać o nasze bezpieczeństwo, kiedy przewozimy obce osoby?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zimno nie zabija koronawirusa

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2020 17:06
- Jaka musi być temperatura minusowa, żeby koronawirus zginął? - dopytuje słuchaczka Programu 1 Polskiego Radia. Okazuje się, że w zamrażarce może przetrwać nawet 2 lata. A w lodówce przy nieco wyższej temperaturze?
rozwiń zwiń