X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Jak protesty w 1956 roku przebiegały w Polsce i na Węgrzech?

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2016 23:15
W tym roku mija 60 lat od roku 1956, w związku z czym zorganizowano wystawę na dziedzińcu wielkim Zamku Królewskiego w Warszawie, poświęconą wydarzeniom w Polsce i na Węgrzech. Ekspozycja powstała z inicjatywy Instytutu Pamięci Narodowej i jego węgierskiego odpowiednika oraz Węgierskiego Instytutu Kultury w Warszawie.
Audio
  • Oprowadzamy po wystawie na dziedzińcu wielkim Zamku Królewskiego w Warszawie "1956 Polska-Węgry. Historia i pamięć" (Eureka - kultura i nauka/ Jedynka)
Czerwiec 1956 r. w Poznaniu. Robotnicy maszerują z flagą nasiąkniętą krwią
Czerwiec 1956 r. w Poznaniu. Robotnicy maszerują z flagą nasiąkniętą krwiąFoto: wikimedia/domena publiczna

- W roku 1956 po raz kolejny w sposób szczególny zaznaczyła się więź pomiędzy Polską a Węgrami. O niej i historii owych wydarzeń opowiadamy na wystawie - mówi Paweł Sasanka z IPN. - Na wystawie przypominamy m.in. o śmierci Bolesława Bieruta i o tym jak ją komentowali Polacy. Mówiono, że kto wyjedzie do Moskwy, to umiera albo że Bierut zjadł ciastko z Kremlem - przypomina gość Anny Stempniak. 

Zobacz także serwis specjalny: Czerwiec 1956 >>>

Jak pokazano na wystawie protest w Poznaniu? Czym różniły się polskie protesty od węgierskich? Jaki przebieg miał polski październik? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

***

Tytuł audycji: Eureka – kultura i nauka

Prowadzi: Anna Stempniak  

Goście: Elżbieta Malanowska (kuratorka wystawy z ramienia Zamku Królewskiego), Paweł Sasanka (autor wystawy, Instytut Pamięci Narodowej)

Data emisji: 19.08.2016

Godzina emisji: 20.28

sm/gs

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Węgrzy chodźcie z nami, pójdziemy za Polakami”

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2012 11:00
Węgrzy przystąpili do krwawego powstania, pod hasłem walki o wolność za przykładem Polaków. A Polacy w 1956 roku pomogli im tak, jak nikt inny na świecie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marcin Ciszewski o przedwojennej Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2016 00:40
- Jestem warszawiakiem od trzech pokoleń, znam to miasto i bardzo je lubię. Myślę, że również czuję to miejsce wraz z jego historią. Bardzo żałuję, że substancja urbanistyczna została zaprzepaszczona, bo gdyby nie to, to nie różnilibyśmy się dzisiaj urodą od Monachium czy Wiednia - mówi pisarz, Marcin Ciszewski.
rozwiń zwiń