X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

"Bal na dworcu w Koluszkach". Odwiedzamy dworzec z filmu Filipa Bajona

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2018 16:24
Koluszki to miasto w województwie łódzkim, w powiecie łódzkim wschodnim. W 1989 roku Filip Bajon wyreżyserował film "Bal na dworcu w Koluszkach", którego akcja dzieje się w sylwestrową noc. Na kilka dni przed sylwestrem odwiedzamy słynny dworzec.
Audio
  • Jedyne takie miejsce w Koluszkach cz. I (Jedyne takie miejsce/Jedynka)
  • "Jedyne takie miejsce" w Koluszkach cz. II (Jedyne takie miejsce/Jedynka)
  • "Jedyne takie miejsce" w Koluszkach cz. III (Jedyne takie miejsce/Jedynka)
Stacja kolejowa w Koluszkach
Stacja kolejowa w KoluszkachFoto: Grzegorz Frątczak/Polskie Radio

Koluszki są miastem znanym w środowisku artystycznym nie tylko ze względu na film Bajona. - Większość aktorów zna Koluszki. Jadąc z Warszawy do Łodzi, gdzie była wytwórnia filmów i znajduje się Szkoła Filmowa przejeżdżają właśnie przez Koluszki – tłumaczyła Maria Markowska-Kurc.

Działalność kulturowa w Koluszkach rozwija się bardzo prężnie. Znajduje się tu studio nagraniowe Mania Studio, gdzie swoje płyty nagrywa wielu cenionych polskich muzyków. Ostatnio ze studiem współpracował Czesław Mozil.

Nie każdy wie, że w Koluszkach znajduje się najdłuższe w Polsce przejście podziemne pod peronami. Jego długość to około 350 m. W Koluszkach znajduje się, jedyny w Polsce Wydział Niedoręczalnych Przesyłek Poczty Polskiej. Gromadzone są tu przesyłki, których z różnych powodów nie można doręczyć adresatowi, ani też zwrócić nadawcy.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Jedyne takie miejsce

Prowadzi: Grzegorz Frątczak 

Goście: Małgorzata Kotyna (zawiadowca stacji Koluszki), Mateusz Winkiel, Paweł Wochna (Mania Studio), Agnieszka i Patryk Kurzowie (Stowarzyszenie Historia Koluszek), Maria Markowska-Kurc, Jarosław Woźniak (koordynator projektu Muzeum w przestrzeni), Hieronim i Roksana Borowieccy (Studio Muzyczny Mol Centrum Inicjatyw Artystycznych), Antoni Tomczyk (społecznik, popularyzator sportu), Krzysztof Pietrzyk (LKS Koluszki), Feliks Binkowski (sportowiec), Waldemar Chałat (burmistrz Koluszek)

Data emisji: 29.12.2018

Godzina emisji: 9.00 - 12.00

abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wieliczka - miasto, które solą i na soli stoi

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2018 16:52
To fascynujące podziemne miasto rocznie odwiedza 1,5 milionów turystów. My też się tam wybraliśmy!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Września dawniej i dziś

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2018 12:56
W "Jedynym takim miejscu" mówiliśmy o słynnym w całej Europie Strajku Dzieci Wrzesińskich, powstaniach wielkopolskich i historii miasteczka, również tej wojennej, bo i wtedy wiele się działo. Ale przede wszystkim pokazywaliśmy dzisiejszą Wrześnię. 
rozwiń zwiń