X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Janusz Gajos pierwszym aktorem z tytułem doktora honoris causa

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2016 06:00
- Wchodziłem do tej szkoły trzy razy, bez rezultatu. Potem sobie trochę postudiowałem i popracowałem, a teraz doszło do tego, że ktoś postanowił uhonorować mnie tym wyróżnieniem - tak Janusz Gajos komentuje otrzymanie tytułu doktora honoris causa łódzkiej filmówki.
Audio
  • Janusz Gajos o swoim doktoracie honoris causa i studiowaniu w łódzkiej filmówce (Kulturalna Jedynka)
  • Zaproszenie na XX Jesienny Festiwal Teatralny w Nowym Sączu (Kulturalna Jedynka)
  • Wystawa prac rosyjskiego malarza Maxima Kantora w Muzeum Narodowym w Gdańsku (Kulturalna Jedynka)
  • W Lublinie trwają XXI Konfrontacje Teatralne (Kulturalna Jedynka)
  • Gustaw Herling-Grudziński i apel o zachowaniu jego gabinetu w willi w Neapolu (Kulturalna Jedynka)
Janusz Gajos odbiera tytuł doktora honoris causa Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi
Janusz Gajos odbiera tytuł doktora honoris causa Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w ŁodziFoto: PAP/Grzegorz Michałowski

Artysta odebrał to wyróżnienie 7 października. Po raz pierwszy zostało ono przyznane aktorowi, wcześniej tytuł ten otrzymywali reżyserzy - m.in. Andrzej Wajda, Roman Polański, Jerzy Kawalerowicz czy Martin Scorsese.

W rozmowie z Agatą Gwizdałą Janusz Gajos wspominał swoje początki w filmie. - Przez profesor Marię Kaniewską na trzecim roku zostałem obsadzony w sporej, charakterystycznej roli. Kiedy zagraliśmy dwie sceny, reżyser zaprosiła mnie na przegląd materiału. Wtedy po raz pierwszy zobaczyłem się na ekranie, wróciłem do akademika i dostałem gorączki. Takie wrażenie zrobił na mnie ten obraz na dużym ekranie, zdałem sobie sprawę z tego, jak okrutnym urządzeniem jest kamera - opowiada aktor.

W audycji zaprosiliśmy też słuchaczy na dwa festiwale teatralne - do Nowego Sącza i Lublina oraz na wystawę prac Maxima Kantora w Gdańsku. Poinformowaliśmy też o apelu o zachowanie gabinetu Gustawa Herlinga-Grudzińskiego w willi w Neapolu.

***

Tytuł audycji: "Kulturalna Jedynka"

Prowadzi: Magda Mikołajczuk

Rozmawiała: Agata Gwizdała

Gość: Janusz Gajos (aktor, doktor honoris causa Szkoły Filmowej w Łodzi)

Data emisji: 9.10.2016

Godzina emisji: 22.08

mg/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Janusz Gajos: bałem się, że ludzie mnie znienawidzą

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2015 13:14
- W "Przesłuchaniu" gram potwora. Na planie mówiłem reżyserowi, że boję się, że na mój widok ludzie na ulicy będą rzucać we mnie kamieniami. Na szczęście tak nie było - wspomina aktor.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Film "Excentrycy". Wojciech Pszoniak po słonecznej stronie ulicy

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2015 20:24
- Jak powiedział Janusz Majewski, dzisiaj robi się filmy ponure i smutne. Zwrócił się tym samym do młodych twórców, by to zmienili, przeszli na słoneczną stronę. Potrzebne nam jest takie kino - tłumaczył w Jedynce aktor.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rudolf Valentino - od fordansera do amanta

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2016 12:00
- Był pierwszym aktorem otoczonym kultem, rozszarpywanym przez fanki. Nawet jego samego to zdumiewało - mówił o aktorze w 90. rocznicę jego śmierci krytyk filmowy Andrzej Kołodyński.
rozwiń zwiń