X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Mateusz Morawiecki: pokazaliśmy na czym polega solidna polityka gospodarcza

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2019 21:12
- Stoimy dziś przed wyjątkową szansą, której nie możemy zmarnować. Przed realną szansą przegonienia wielu państw Europy Zachodniej - mówił premier Mateusz Morawiecki podczas konwencji w Chełmie. Radiowa Jedynka transmitowała przemówienia premiera oraz prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.
Audio
  • Przemówienie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego (Jedynka)
  • Przemówienie premiera Mateusza Morawieckiego (Jedynka)
Mateusz Morawiecki podczas konwencji w Chełmie
Mateusz Morawiecki podczas konwencji w ChełmieFoto: PAP/Wojtek Jargiło

Zakończyła się konwencja Prawa i Sprawiedliwości w Chełmie. Jarosław Kaczyński podkreślił, że partia rządząca chce w przyszłej kadencji kontynuować dotychczasowe działania prospołeczne. Prezes PiS zaznaczył również, że jego ugrupowaniu zależy na tworzeniu państwa dobrobytu i niwelowaniu różnic w stosunku do państw zachodnich. Lider Zjednoczonej Prawicy zaapelował o liczny udział w niedzielnych wyborach.

Jarosław Kaczyński: Polska plus, to jest Polska wielkich planów

Prezes PiS powiedział, że niedzielne wybory to wybór "między Polską plus a Polską minus". - Polska plus, to jest Polska wielkich planów - tych już realizowanych i tych, które mają być realizowane. Wielkiej polityki społecznej za przeszło 80 mld zł rocznie - mówił.

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] Prezes PiS: przed Polską wybór w sferze wartości, bezpieczeństwa, godności

Jarosław Kaczyński przypomniał m.in. o programie "500 plus", wyprawce szkolnej, lekach dla seniorów, pomocy dla niepełnosprawnych, podwyższeniu stawki godzinowej i płacy minimalnej oraz spadku bezrobocia. - To są wszystko wyniki tej polityki - stwierdził.

Niski poziom bezrobocia w Polsce

Premier Mateusz Morawiecki przypomniał, że polska gospodarka dobrze się rozwija, co skutkuje spadkiem bezrobocia. Ponadto podkreślił, że programy socjalne rządzącej partii "nie są ochłapem, tylko wyrazem największego szacunku dla Polaków".

Według Mateusza Morawieckiego prognozy dla polskiej gospodarki są coraz lepsze. Zwrócił uwagę, że według najnowszych wyliczeń Banku Światowego wzrost PKB w tym roku będzie wyższy niż przewidywano i wyniesie 4,3 procent.

Szef rządu dodał, że dobre wyniki gospodarcze to także niskie bezrobocie. Według statystyk Polska jest trzecim najlepszym krajem, jeśli chodzi o niski poziom bezrobocia. Mateusz Morawiecki zaznaczył, że przez ostatnie cztery lata zmniejszył się dług publiczny.

- Pokazaliśmy, na czym polega solidna polityka gospodarcza - powiedział. Podkreślił, że rząd kieruje swoją politykę do wyborców o poglądach zarówno prawicowych, jak i lewicowych. - PiS nie dzieli Polaków według poglądów politycznych - stwierdził.

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] Premier: zbliżające się wybory to zasadniczy bój o lepszą Polskę

Zapraszamy do wysłuchania załączonych nagrań z przemówieniami premiera Mateusza Morawieckiego i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

DS/jp/paw

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak