X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Anna Dymna o "Choinkach Jedynki": dzięki takim akcjom nie tracimy sił i radości

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2019 21:26
- Moi podopieczni są niezwykłymi osobami, które pokochałam 20 lat temu, kiedy ich poznałam. Dowiaduję się od nich, co w życiu jest najważniejsze - mówi Anna Dymna, prezes Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko". Radiowa Jedynka po raz osiemnasty organizuje akcję charytatywną "Choinki Jedynki" na rzecz jej podopiecznych.
Audio
  • Rozmowa z Anną Dymną, prezes Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko" (Jedynka)
Anna Dymna
Anna DymnaFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

W niedzielne popołudnie wystartowała kolejna edycja akcji "Choinki Jedynki". Program 1 Polskiego Radia już po raz osiemnasty pomaga Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko" i wybranej przez nią organizacji pożytku publicznego. W tym roku do udziału w wydarzeniu zaproszono Fundację "Wspólnota Nadziei" z siedzibą w Więckowicach.

Jeden kierunek

- To jest cudowna akcja, która daje wszystkim radość. Nagle znajduję się na takiej planecie, gdzie wszyscy patrzą w jednym kierunku i chcą zrobić coś dobrego. Dzięki takim momentom lepiej się żyje, a człowiek nabiera takich sił i takiej radości. To w naszych czasach i rzeczywistości jest bardzo cenne - uważa Anna Dymna.

Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na funkcjonowanie warsztatów terapeutycznych "Dolina Słońca" w Radwanowicach oraz w nadbałtyckim Lubiatowie. - Otworzyć takie ośrodki to jeden wysiłek, ale utrzymać je potem, jest naprawdę trudno - przyznaje prezes fundacji.

Pokazują, co w życiu jest ważne

- Moi podopieczni to dorosłe osoby z niepełnosprawnością intelektualną. U nich białe jest białe, czarne jest czarne i "jak jestem smutny, to trzeba przytulić się i sobie popłakać z kimś". Tego bardzo nam brakuje w życiu. Brakuje nam prostych słów, które są dla nas jak oddech. Kiedy do nich jadę, stawia mnie to wszystko pionu i zastanawiam się nad sensem życia i tego wszystkiego, co robimy i dowiaduję się od nich, co w życiu jest ważne - opowiada Anna Dymna.

Ciągle dużo do zrobienia

Gość Jedynki przyznaje, że ogromną radość sprawia jej, kiedy widzi swoich podopiecznych z uśmiechem na twarzy i poczuciem, że są potrzebni.

- W mojej fundacji jedna rzecz jest niezmienna. Ciągle jest bardzo dużo do zrobienia i projekty takie jak "Choinki Jedynki" pomagają nam w tym, że nie tracimy sił, radości i jak te muły przemy do przodu, żeby wszystko się udało. Jestem bardzo wdzięczna, że możemy być razem - słyszymy.

Pomoc sprawia radość

Anna Dymna zwraca się do dzieci, dorosłych oraz jej znajomych. - Kochani przyjaciele: malujmy, rysujmy, wyklejajmy, lepmy, bo to daje strasznie dużo radości i takiego słońca w środku - mówi. - Jakbyśmy zebrali dużo pieniędzy, musimy cały czas pamiętać, że dzięki nam uśmiechną się ludzie, którzy czasami bywają smutni i nawet nie wiedzą z jakiego powodu. Trzeba im pomóc, ponieważ oni nawet o pomoc nie potrafią poprosić. Bądźmy razem i całą radość, wszystkie tajemnice Bożego Narodzenia przelewajmy na papier - kończy Anna Dymna.

Zachęcamy do wysłuchania załączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: Audycja specjalna - "Choinki Jedynki"

Prowadzili: Daniel Wydrych Agnieszka Kunikowska

Gość: Anna Dymna (prezes Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko")

Data emisji: 20.10.2019

Godzina emisji: 17.20

DS

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Choinki Jedynki" już po raz 18. Kogo wspierają w tym roku?

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2019 19:42
- Kiedy zbliżają się Święta Bożego Narodzenia i kiedy myślimy o dzieleniu się dobrem, jest to chyba jeden z najlepszych pomysłów na wsparcie - mówi o akcji "Choinki Jedynki" dyrektor Programu 1 Polskiego Radia Agnieszka Kamińska. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Alina Perzanowska: nasi podopieczni będąc dziećmi, nie uzyskali właściwej pomocy

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2019 20:21
- Zajmujemy się świadczeniem pomocy osobom dorosłym z autyzmem - mówi Alina Perzanowska, prezes Fundacji "Wspólnota Nadziei" z siedzibą w Więckowicach, która bierze udział w tegorocznej akcji "Choinki Jedynki". Dlaczego warto pomóc podkrakowskiej fundacji?
rozwiń zwiń