X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Szalone skrzypce i muzyka świata". Wspaniały koncert!

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2020 13:30
To była magiczna podróż do nostalgicznego świata węgierskiej puszty, orientu, muzyki filmowej, otwartej improwizacji oraz tanga. Program 1 Polskiego Radia transmitował koncert noworoczny "Szalone skrzypce i muzyka świata".
Audio
  • Koncert noworoczny "Szalone skrzypce i muzyka świata"
Anna Wandtke,  Roby Lakatos
Anna Wandtke, Roby LakatosFoto: Wojciech Kusiński/PR

Gościem specjalnym koncertu był Roby Lakatos - szalony cygański skrzypek, uduchowiony klezmer, perfekcyjnie doskonały wirtuoz, rasowy jazzman i kompozytor. Artysta pochodzi z rodu legendarnego króla romskich skrzypków Janosa Bihari’ego. Jako 9-latek zadebiutował w roli prymisty w cygańskim zespole, ukończył z wyróżnieniem Konserwatorium im. Beli Bartoka w Budapeszcie. Występował w najbardziej prestiżowych salach koncertowych na trzech kontynentach. Na co dzień gra z formacją Klezmer Karma, śpiewaczką jidysz Myriam Fuks, Marthą Argerich i przedstawicielami muzyki klasycznej: Franz Liszt Chamber Orchestra oraz Vieuxtemps Quartet.

Roby Lakatos Roby Lakatos podczas koncertu

Koncertowi blasku dodała niezwykle ceniona przez Robiego Lakatosa, wybitna polska skrzypaczka, solistka i kameralista Anna Wandtke. Na scenie wirtuozom skrzypiec towarzyszyli wyjątkowi artyści. Na koncertowych cymbałach zagrał jeden z czołowych węgierskich cymbalistów młodego pokolenia Jenő Lisztes. Obok niego przy fortepianie zasiadł improwizator Kalman Cseki. Ponadto na akordeonie grał wszechstronny gdański muzyk i solista Paweł Zagańczyk, a na kontrabasie znany polskiej publiczności solista, kameralista, eksperymentator oraz założyciel wielu zespołów Sebastian Wypych, odpowiedzialny również za kierownictwo artystyczne koncertu.

- Jesteśmy niezwykle szczęśliwi, że środkowa część naszej trasy koncertowej (...) właśnie odbywa się tutaj w Studiu Koncertowym Polskiego Radia. Jesteśmy bardzo wdzięczni radiowej Jedynce za honorowy patronat i za to, że dzięki Jedynce ten koncert był możliwy - mówił Sebastian Wypych.

Koncert noworoczny "Szalone skrzypce i muzyka świata" poprowadził Paweł Sztompke. 

(mat.promocyjne/ag/DS)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Tańczące Eurydyki". Koncert piosenek Anny German

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2019 11:14
W sobotę (30 marca) w Studiu Muzycznym im. Władysława Szpilmana w Warszawie odbył się kolejny koncert w ramach comiesięcznych spotkań Studia Piosenki Teatru Polskiego Radia.
rozwiń zwiń