X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Nie wylewajmy wody bez sensu, oszczędzajmy ją". Prezydent o suszy w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2020 21:00
- Prowadzimy szereg działań, które składają się na wielki program nawadniania Polski. Zostały uruchomione środki na retencję - rzędu 10 mld zł na lata 2020-27 - mówił w Programie 1 Polskiego Radia prezydent Andrzej Duda.
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: East News/Polska Press
susza-3.jpg
Prezes Wód Polskich: nie możemy pozwolić na to, żeby woda odpływała bezproduktywnie

Tegoroczna susza może być największą od dziesięcioleci. W marcu opady deszczu były najniższe od 30 lat. Prezydent Andrzej Duda, który był gościem Programu 1 Polskiego Radia, zaznaczył, że środki, które zostały przeznaczone na walkę z suszą, są "uruchomione zasadnie".

- To nie są małe kwoty, to są kwoty na retencję rzędu ponad 10 mld zł na lata 2020-27. To jest duży program. Mam nadzieję, że on będzie zrealizowany. W tym programie jest budowa kilku dużych i kilkudziesięciu mniejszych zbiorników retencyjnych. To jest również taka retencja, rzekłbym gospodarska, przydomowa - tłumaczył.

>>>[ZOBACZ RÓWNIEŻ] "Beneficjenci czasów komunistycznych". Prezydent o części środowiska sędziowskiego

Prezydent wspomniał również o instalacjach nawadniających. - Są one zamontowane w wielu gospodarstwach. Na nie są również przewidziane różne programy dla rolników. (...) My musimy tak działać, żeby zbierać jak najwięcej wody pochodzącej z opadów, wody deszczowej - tracimy jej ok. 70 proc. - mówił.

Małgorzata Golińska 1200.JPG
Wiceminister klimatu o suszy: zagospodarowanie deszczówki bardzo wskazane

- Są również poszukiwania wód głębinowych, gdzie na te badania hydrogeologiczne już są przeznaczone pieniądze, z których mogą korzystać gminy, aby szukać tych nowych źródeł wody - tłumaczył.

>>>[CZYTAJ TAKŻE] "Mam nadzieję, że kryzys będzie przejściowy". Prezydent o wpływie COVID-19 na gospodarkę

Andrzej Duda podkreślił, że "powinien być prowadzony szereg działań na wielki program nawadniania Polski". - Na niego składa się wiele mniejszych i większych czynności, które musimy na co dzień wykonywać. (...) To również taka swoista zmiana mentalności, aby nie wylewać tej wody bez sensu, tylko oszczędzać ją, podlewać trawniki deszczówką, aby być w tym względzie nowoczesnym - mówił.

pb

Czytaj także

"Ogromne wyzwanie". Michał Kurtyka o sytuacji klimatycznej w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2020 18:00
– Ciepła zima, suchy styczeń i brak pokrywy śnieżnej to wyzwania, przez które susza i brak wody są przejawem zmian klimatycznych w naszym kraju. Mamy wyjątkową sytuację – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Michał Kurtyka, minister klimatu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Roszczenia będą zrealizowane". Prezydent zapewnił, że rolnicy dostaną odszkodowania za suszę

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2020 18:00
W oświadczeniu wyemitowanym na koncie Kancelarii Prezydenta na Facebooku Andrzej Duda poinformował, że w czwartek spotkał się z premierem Mateuszem Morawieckim, a jednym z tematów rozmów była wypłata odszkodowań dla 10 proc. rolników, którzy dotąd nie otrzymali pieniędzy za straty spowodowane suszą w 2019 r. Przypomniał, że zwrócił się w środę o wypłatę tych środków.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rolnicy mają więcej czasu na składanie wniosków. ARiMR przedłuża terminy

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2020 18:30
Nabór wniosków o dofinansowanie instalacji nawadniających w gospodarstwach rolnych przedłużony został do 20 lipca br. Z powodu utrudnień związanych z pandemią koronawirusa, ARiMR wydłużyła także terminy naborów wniosków o przyznanie pomocy na inwestycje chroniące przed ASF lub powodzią. Agencja przypomina, że wnioski na restrukturyzację małych gospodarstw można składać do 29 maja.
rozwiń zwiń