X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Posłuchaj mszy świętej

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2020 07:50
Dzień setnych urodzin Jana Pawła II (18 maja) w Programie 1 Polskiego Radia rozpoczęła transmisja mszy świętej odprawionej przez papieża Franciszka przy grobie św. Jana Pawła II. Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania. 
Audio
  • Szef Redakcji Katolickiej Polskiego Radia ksiądz Andrzej Majewski o św. Janie Pawle II (Jedynka)
  • Msza święta odprawiona przez papieża Franciszka przy grobie św. Jana Pawła II (Jedynka)
Jan Paweł II, portret kanonizacyjny
Jan Paweł II, portret kanonizacyjnyFoto: Przemysław Goławski/PolskieRadio.pl

Papież Franciszek podczas mszy świętej mówił, że święty Jan Paweł II był człowiekiem modlitwy, człowiekiem bliskości, który szedł na cały świat, aby odnaleźć ludzi. Dodał w homilii, że Jan Paweł II był człowiekiem, który chciał sprawiedliwości, sprawiedliwości społecznej, sprawiedliwości dla ludów, sprawiedliwości, która odrzuca wojny, a jednocześnie był człowiekiem miłosierdzia. Podkreślił, że sprawiedliwość i miłosierdzie zawsze powinny iść razem.

Przed mszą świętą, ksiądz Andrzej Majewski, szef Redakcji Katolickiej Polskiego Radia, mówił m.in. o swoich wspomnieniach dotyczących św. Jana Pawła II. Cała rozmowa w dołączonym nagraniu. 

"Santo subito – Prorok naszych czasów" 

Także dziś wieczorem na antenie radiowej Jedynki usłyszymy koncert "Santo subito - Prorok naszych czasów". Transmisja rozpocznie się o godz. 18.00

"Santo subito – Prorok naszych czasów" to wielkie multimedialne przedsięwzięcie z udziałem znakomitych artystów: Stanisławy Celińskiej, Krystyny Prońko, Krzysztofa Cugowskiego, Sebastiana Karpiela-Bułecki, Kamila Bednarka, Natalii Nykiel, Skubasa i wielu innych przygotowane przez Biuro Programu Niepodległa.

Słuchaczy powita arcybiskup Senior Archidiecezji Krakowskiej, kard. Stanisław Dziwisz oraz kustosz Sanktuarium Świętego Jana Pawła II ks. Mateusz Hosaja.

Finałem wydarzenia będzie procesja księży z Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie i przejście do wieży Sanktuarium, skąd wierni usłyszą błogosławieństwo na cztery strony świata dla Krakowa i Polski, które podczas pandemii wygłaszane jest codziennie w godzinę śmierci Papieża. Procesję poprowadzi abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski.

***

Dla uczczenia 100. urodzin św. Jana Pawła II wszystkie Anteny Polskiego Radia przygotowały audycje specjalne, powstał serwis dokumentujący pierwszą pielgrzymkę Ojca Świętego do Ojczyzny, emitowane są reportaże i rozmowy ze świadkami życia i pontyfikatu Jana Pawła II.

– Zależy nam na tym, aby w czasie, w którym tak wielu Polaków nie może uczestniczyć we wspólnym świętowaniu urodzin Karola Wojtyły, Papieża Polaka, dać im możliwość przeżycia tego dnia wspólnie z Polskim Radiem – mówi Agnieszka Kamińska, redaktor naczelna i prezes Polskiego Radia. – Dlatego na wszystkich Antenach przypominamy dorobek duchowy, kulturowy i społeczny Ojca Świętego. Cieszy mnie to tym bardziej, że Polskie Radio od początku pontyfikatu Jana Pawła II miało czynny udział w szerzeniu jego przesłania.

IAR/mat. prasowe

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak