X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

"Głosujmy, bierzmy los w nasze ręce". Marszałek Sejmu w przedwyborczym orędziu apeluje do Polaków

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2020 20:00
- Przed nami bardzo ważny dzień. Już w najbliższą niedzielę, 28 czerwca, będziemy wybierali prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Wolne wybory to święto demokracji, to ten moment, gdy potwierdzamy, że żyjemy w demokratycznym, praworządnym i wolnym państwie - mówiła w przedwyborczym orędziu, które wyemitowaliśmy w Programie 1 Polskiego Radia, marszałek Sejmu Elżbieta Witek.
Marszałek Sejmu Elżbieta Witek
Marszałek Sejmu Elżbieta WitekFoto: Screen

shutterstock wybory urna 1200 1.jpg
Z tym dokumentem zagłosujesz w całym kraju. Ostatni dzień na odbiór zaświadczeń o prawie do głosowania

Elżbieta Witek stwierdziła, że Polacy mają wybór i mogą go swobodnie wyrazić. - To jest nasz głos za tym, jak ma wyglądać nasz kraj, nasze życie i nasza przyszłość - mówiła.

Marszałek Sejmu zaznaczyła, że "choć różnimy się w poglądach i ocenach, to jest głęboko przekonana, że w tym demokratycznym akcie wyborczym, zawsze kierujemy się dobrem Polski". - Mamy prawo różnie je widzieć, ale ono zawsze powinno przyświecać naszej decyzji - tłumaczyła.

Posłuchaj
03:49 _PR1_AAC 2020_06_26-19-26-12.mp3 Orędzie marszałek Sejmu Elżbiety Witek (Jedynka)

Dodała, że "wybierając konkretnego kandydata, będziemy decydować o tym, jak przez najbliższe pięć lat polskie sprawy będą rozstrzygane. W którą stronę pójdziemy? Czy będzie to droga rozwoju, bezpieczeństwa i troski o rodzinę, czy inny kierunek?".

- To są Państwa decyzje. Obywateli wolnego i suwerennego państwa, Polski. Ten głos jest i zawsze powinien być decydujący - podkreśliła.

Wybory w dobie pandemii

Elżbieta Witek mówiła, że te wybory będą odbywać się w szczególnych okolicznościach. - Po pandemii koronawirusa, w obliczu walki o powrót do nowej normalności, o zachowanie miejsc pracy i stabilności naszej gospodarki - stwierdziła.

Dodała, że "wydarzenia ostatnich miesięcy zapewne wpłyną na nasze wybory. Doświadczeni tymi okolicznościami, dużo ostrzej widzimy jak wiele, jako kraj i naród, osiągnęliśmy w ostatnich latach i jak bardzo chcemy utrzymać dotychczasowy poziom i warunki naszego życia".

- W tych trudnych i niespokojnych czasach potrzebujemy współdziałania i wzajemnej troski, odwagi w decyzjach, spokoju oraz rozwagi w działaniu - oceniła.

Marszałek Sejmu podkreśliła, że "widzimy, jak ważne jest nasze zdrowie, stabilna praca i wsparcie państwa. Posiadanie własnych instrumentów do szybkiego działania".

- Doceniamy też, jak ważne są tradycja, nasza historia, doświadczenie i mądrość najstarszego pokolenia. Jak wiele znaczy dla nas bezpieczeństwo naszych najbliższych. Jak bardzo potrzebujemy bezpiecznego i skutecznego państwa. Władzy, która myśli i troszczy się o sprawy obywateli i realizuje interes Polaków w kraju, ale także na arenie międzynarodowej - mówiła.

1200_poczta_EN.jpg
Głosowanie korespondencyjne bez tajemnic. Wyjaśniamy, co zrobić, by oddać głos

Apel do Polaków

Elżbieta Witek zaapelowała też do Polaków, by wzięli udział w wyborach. - Szanowni Państwo, czas wyborów to czas najważniejszych decyzji. Weźmy w nich udział, głosujmy, bierzmy los w nasze ręce. Nie oddawajmy spraw dla nas najważniejszych walkowerem. Miejmy poczucie, że o nas i naszych najbliższych nie zdecydował ktoś inny. Wszyscy jesteśmy obywatelami, każdy głos jest tak samo ważny i potrzebny - zapewniała.

Marszałek Sejmu dodała, że "mając świadomość wagi naszych decyzji, wybierajmy rozważnie".

- Gdy dziś obserwujemy niepokojące wydarzenia na ulicach niektórych europejskich miast, zdajemy sobie sprawę, jak cennym darem jest dla nas wszystkich zgodne współistnienie - mówiła, podkreślając jednocześnie, że fakt, iż "dziś mieszkamy i żyjemy w bezpiecznym kraju, również jest wynikiem decyzji wyborczych każdego pojedynczego głosu".

- Ma on wielką siłę. Dlatego proszę, wybierajmy tak, abyśmy z dumą i odwagą mogli patrzeć w przyszłość. Idźmy na wybory. Przyszłość Polski jest w naszych rękach - zaznaczyła, kończąc orędzie Elżbieta Witek.

***

Data emisji: 26.06.2020

Godzina emisji: 19.26

pkur

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Co w Polsce może prezydent? Uprawnienia i prerogatywy głowy państwa

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2020 22:00
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej jest najwyższym przedstawicielem Rzeczypospolitej Polskiej i gwarantem ciągłości władzy państwowej - głosi artykuł 126 Konstytucji RP. Czytamy w nim także, że prezydent czuwa nad przestrzeganiem Konstytucji, stoi na straży suwerenności i bezpieczeństwa państwa oraz nienaruszalności i niepodzielności jego terytorium. Jakie ma uprawnienia i instrumenty, by wypełniać te obowiązki?
rozwiń zwiń