X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Wielki jubileusz "Kroniki Sportowej". Wydanie numer 21000. POSŁUCHAJ

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2020 22:50
"Kronika Sportowa" to audycja, która nadawana jest bez przerwy od 30 listopada 1954 roku. W wydaniu numer 21 000 przedstawiliśmy fragmenty relacji dotyczących najważniejszych sukcesów polskich sportowców. - Święto świętem, ale naszym obowiązkiem przede wszystkim jest informować Państwa, co dzieje się na sportowych arenach w kraju i zagranicą - stwierdził Cezary Gurjew, przechodząc do relacjonowania aktualnych wydarzeń sportowych.
Kronika Sportowa jest emitowana nieprzerwanie od 1954 roku
"Kronika Sportowa" jest emitowana nieprzerwanie od 1954 rokuFoto: PR

Posłuchaj
18:54 [ PR1]PR1 (mp3) 1 październik 2020 22_33_05.mp3 Historyczne wydanie "Kroniki Sportowej". Wielki jubileusz (Jedynka/Kronika Sportowa)

"Oj strzelaj, prędzej, strzela… jest!" -  to fragment słynnej relacji z meczu piłkarskiego Legii Warszawa ze Slovanem Bratysława z opisem sytuacji, w której gola zdobył Lucjan Brychczy. Do dziś to właśnie on stanowi czołówkę "Kroniki Sportowej".

czytaj więcej
Kronika Sportowa 65 lat Tomaszewski Włodarczyk Szewińska Lewandowski 1200 F.jpg
Kronika Sportowa

- Transmisje to kawaleria radiowa, coś efektownego i błyszczącego. A bezcenna "Kronika Sportowa", przez którą od tylu lat przewijają się wspaniałe postacie, to cudowna, dzielna piechota. Szara, codzienna praca, bez której nie byłoby zwycięstwa sportowego - mówił przed laty Bohdan Tomaszewski - najwybitniejszy sprawozdawca w historii polskiej radiofonii.

Historię "Kroniki Sportowej" tworzyli i tworzą znakomici dziennikarze i sprawozdawcy m.in.: Konrad Gruda (jej pomysłodawca), Bohdan Tomaszewski, Bogdan Tuszyński, Lesław Skinder, Dariusz Szpakowski, Włodzimierz Szaranowicz, Henryk Urbaś, Krzysztof Miklas, Jacek Fuglewicz, Renata Susałko, Jarosław Idzi, Cezary Gurjew, Andrzej Janisz, Tomasz Zimoch, Janusz Sternowski, Włodzimierz Rezner, Tadeusz Kwaśniak, Henryk Grzonka, Sylwia Urban, Tomasz Kowalczyk, Rafał Bała, Filip Jastrzębski, Krzysztof Kuzak i wielu innych.

"Kronika" to wreszcie część historii polskiego sportu, a także przegląd niezapomnianych głosów autorów programu i współpracowników z Rozgłośni Regionalnych.

- Audycja ma niepowtarzalny charakter i skupia w sobie niemal wszystkie elementy misji radia publicznego: informacje, relacje na żywo, wywiady, reportaże i komentarze - mówi Cezary Gurjew, kierownik Redakcji Sportowej Programu 1 Polskiego Radia.

Obecnie "Kronika Sportowa" emitowana jest od poniedziałku do soboty o godz. 22.30 w Programie 1 Polskiego Radia i Polskim Radiu 24, a w niedzielę o tej samej porze na antenie Polskiego Radia 24.

Sport w Polskim Radiu ma ogromną tradycję. Pierwsza relacja sportowa została nadana 20 lutego 1927 roku z Zakopanego z Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Narciarstwie. Pierwszą ekipę na Igrzyska Olimpijskie Polskie Radio wysłało do Berlina w 1936 roku.

W przyszłym roku Polskie Radio zamierza szeroko relacjonować przebieg piłkarskiego EURO i Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

Poza tym Polskie Radio jest jedną z pierwszych radiofonii na świecie, która nabyła już prawa do kolejnego cyklu olimpijskiego (Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pekin 2022 i Igrzyska Olimpijskie w Paryżu w 2024 roku).

Mat.promocyjne

Zobacz więcej na temat: radio Polskie Radio
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak