X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Technika w służbie medycyny

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2017 14:54
W "Eurece Extra" mówiliśmy o dwóch nowatorskich metodach wspomagających leczenie. Były też związane z nimi zagdki naukowe.
Audio
  • Technika w służbie medycyny (Eureka Ekstra/Jedynka)
Proteza skonstruowana za pomocą drukarki 3D
Proteza skonstruowana za pomocą drukarki 3DFoto: print screen z TVP 3 Warszawa

Pierwsza dotyczyła sposobu przygotowania protez dla dzieci. Okazuje się, że można przygotować taką protezę, jakiej dziecko sobie zażyczy. Może to pomóc w zniwelowaniu negatywnych skutków świadomości, że straciło się kończynę.

W drugiej zagadce pytaliśmy o nazwisko fizyka urodzonego w Strzelnie, który w 1907 roku został uhonorowany Nagrodą Nobla. Fizyk ten był konstruktorem bardzo precyzyjnego interferometru. Przyrząd ten umożliwił mu przeprowadzenie bardzo dokładnych pomiarów prędkości światła, a także innych pomiarów z zakresu metrologii. Przy okazji omówiony został nowatorski, nieinwazyjny sposób badania dna oka przy pomocy fal interferencyjnych.

***

Tytuł audycji: Eureka extra

Prowadzi: Artur Wolski

Goście: dr inż. Michał Kowalik (Politechnika Warszawska), Anna Szkulowska (doktorantka z zespołu Fizyki Medycznej przy Instytucie Fizyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu)

Data emisji: 13.08.2017

Godzina emisji: 21.10

ag/mg


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Cytologia. Jedno z najważniejszych badań w życiu każdej kobiety

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2017 20:13
- Zadanie cytologii polega na tym, by jak najwcześniej rozpoznać i wykryć przebudowę szyjki macicy prowadzącą do raka - mówi dr Jan Faryna, cytolog i histopatolog.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak wziąć wolne od bólu głowy? Migrena pod lupą

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2017 23:28
- Nie do końca znamy przyczyny, które wywołują migrenę, bo gdybyśmy wiedzieli, co to jest, to pewnie byśmy mogli skutecznie ją leczyć, choć w tym aspekcie jest już coraz lepiej - mówi lekarz dr Adam Górka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Diagnostyka raka skóry - jak rozróżnić niebezpieczne znamiona?

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2017 19:10
Dorosły człowiek ma ok. 20 znamion barwnikowych, popularnie nazywanych "pieprzykami". Niewielki ich odsetek jest obecny już w chwili urodzenia, większość z nich rozwija się jednak w wieku późniejszym, najczęściej w okresie dojrzewania płciowego i wczesnym wieku dorosłym. 
rozwiń zwiń