X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Jak dobrze znamy generała Hallera?

"Generał Józef Haller i jego żołnierze" to tytuł wystawy przygotowanej przez Muzeum Niepodległości w Warszawie. Ekspozycja upowszechniania wiedzę o odzyskaniu niepodległości oraz popularyzuje postawy patriotyczne. W konkursie sprawdziliśmy naszą wiedze o tej postaci, jej życiu i szlaku bojowym.
Józef Haller, dowódca II Brygady Legionów, dowódca Armii Polskiej we Francji - fotografia portretowa w mundurze i w płaszczu
Józef Haller, dowódca II Brygady Legionów, dowódca Armii Polskiej we Francji - fotografia portretowa w mundurze i w płaszczuFoto: zbiór Narodowego Archiwum Cyfrowego
O Audycji

Pytania zadawał Jan Engelgard, dyrektor Muzeum Niepodległości w Warszawie, autor wystawy.

ZAGADKA 

Ukoronowaniem kariery wojskowej Józefa Hallera było objęcie przez niego dowództwa nad Armią Polską we Francji. Jaka była popularna nazwa tej armii oraz popularne określenie jej dowódcy?

ZAGADKA II

Jeden ze znanych polskich malarzy uwiecznił scenę, kiedy gen. Haller na koniu wrzuca złoty pierścień do morza. Ten obraz nosi tytuł "Zaślubiny Polski z morzem". Kim był autor tego dzieła?

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Eureka extra

Prowadzący: Katarzyna Jankowska

Pytania zadaje: Jan Engelgard (dyrektor Muzeum Niepodległości w Warszawie, autor wystaw)

Data emisji: 14.01.2019

Godzina emisji: 21.33

abi

 

Playlista