X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Festiwal Transatlantyk i mityczna kobieta jako esencja wartości

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2017 00:47
- Kobieta jest centrum naszego myślenia w tym roku i przygotowaliśmy panel, dotyczący twórczości kobiet. Oczywiście nie jest to jedyny wątek, ale stanowi oś wydarzenia - mówi kompozytor i pomysłodawca festiwalu Transatlantyk, Jan A.P. Kaczmarek.
Audio
  • Wakacyjne wydarzenia kulturalne, o których warto pamiętać (Kultura na wakacje/ Jedynka)
Twórca i dyrektor festiwalu Transatlantyk Jan A.P. Kaczmarek
Twórca i dyrektor festiwalu Transatlantyk Jan A.P. Kaczmarek Foto: PAP/Grzegorz Michałowski

Głównym tematem, odbywającego się do piątku 21 lipca festiwalu filmu, muzyki i idei Transatlantyk w Łodzi jest Siła Kobiety. Samo hasło nie jest bez znaczenia, bo odnosi się do istotnego dla twórcy wydarzenia archetypu. - Zależało mi na zejściu do rozmowy o kobiecie mitycznej, tej wyobrażanej od czasów prehistorycznych, kobiety, która zawsze była esencją wartości, przechowywała je, niosła z pokolenia na pokolenie. Do dzisiaj jest tak, że kobieta jest gwarantem najistotniejszych wartości i to ona daje życie, bierze na siebie te podstawowe obowiązki - opowiada Jan A.P. Kaczmarek.

W programie mówimy również o "Patrimonium", największym w historii kultury polskiej projekcie digitalizacji i udostępnienia online ponad miliona najcenniejszych, często unikatowych obiektów ze zbiorów Biblioteki Narodowej i Biblioteki Jagiellońskiej. Nie zabrakło również podsumowania sesji UNESCO w Krakowie, zaproszenia na wystawę "Za drutami… w oflagach niemieckich 1939-1945" w Muzeum Wojska Polskiego i na słynną wystawę "#dziedzictwo" w Muzeum Narodowym w Krakowie.

Słuchaliśmy również własnej interpretacji wiersza Julii Hartwig, która odeszła od nas w miniony piątek 14 lipca. Rodzinie i przyjaciołom poetki spraw ostatecznych w imieniu redakcji PolskieRadio.pl składamy wyrazy szczerego współczucia z powodu tej ogromnej straty i łączymy się w żałobie.

***

Tytuł audycji: Kultura na wakacje

Prowadzi: Anna Stempniak

Goście: dr Tomasz Makowski (dyrektor Biblioteki Narodowej), Jan A.P. Kaczmarek (kompozytor i pomysłodawca festiwalu Transatlantyk)

Data emisji: 16.07.2017

Godzina emisji: 22.09

sm/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Miesiąc Fotografii w Krakowie zachęca do nowego spojrzenia

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2017 22:14
- Hasło przewodnie Miesiąca Fotografii brzmi "Popatrz", co ma nas zachęcić do zastanowienia się nad obrazami, które nas otaczają, tym, co oznaczają i co przedstawiają - mówi Agnieszka Dwernicka, dyrektorka wydarzenia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Obchody Roku Conrada na Festiwalu "Dwa Teatry"

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2017 10:19
- Zarówno po stronie telewizyjnej, jak i radiowej zaprezentujemy najwybitniejsze realizacje według utworów Conrada. Będzie również ważne spotkanie z publicznością, bo aktorzy będą czytać w różnych miejscach Sopotu i Gdyni teksty pisarza - mówi Janusz Kukuła, dyrektor Teatru Polskiego Radia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

22. Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2017 15:42
Prawie 100 gwiazd teatru, kina i muzyki, najlepsze spektakle teatralne, najciekawsze propozycje muzyczne i kultowe filmy, a wszystko w atmosferze wakacyjnego kurortu – to  atrakcje tegorocznego Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach.  
rozwiń zwiń