X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Michał Szczerba (PO): nie jestem bulterierem

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2019 15:45
Poseł przypomina, że wszedł do sejmu dzięki głosom seniorów w Warszawie, bo od lat zajmuje się polityką senioralną. Ale to rzeczywistość sprawiła, że w trzeciej kadencji poza kwestiami, które są mu bardzo bliskie, musiał zająć się kwestiami podstawowymi z punktu widzenia jego, jako parlamentarzysty.
Audio
  • Marcin Szczerba, poseł PO w rozmowie z Małgorzatą Raczyńską (Nieznani znani/Jedynka)
Michał Szczerba
Michał SzczerbaFoto: Adam Koniecki /Polskie Radio

- Ja nie mogę pozwolić na to, że władza rozpycha się, narusza prawa, narusza konstytucję  zwykłymi ustawami - mówi polityk. Jego zdaniem, Komisja Europejska uruchomiła artykuł 7 Traktatu nie przeciwko Polsce, ale przeciwko - jako to określił - PiSowskiemu państwu i konkretnemu rządowi. Michał Szczerba nie zgadza się z opiniami, że poprzedni rząd PO-PSL taśmowo odrzucał obywatelskie wnioski o referendum w jakiejś sprawie. Uważa, że obecne władze nie są lepsze i daje przykład zamrożenia wniosku o referendum w sprawie emerytur bez podatku.  

Poseł PO deklaruje się jako katolik, ale taki, któremu bliżej do Kościoła otwartego, Kościoła księdza Bonieckiego, arcybiskupa Życińskiego, środowiska "Tygodnika powszechnego". - Nigdy nie byłem wojującym katolikiem - zapewnia. Przyznaje, że zaangażował się w prace konserwatywnej, amerykańskiej organizacji Rycerze Kolumba, ale nie ze względów ideowych, a charytatywnych, bo dzięki temu udało się rozprowadzić wśród potrzebujących w stołecznych parafiach 200 wózków inwalidzkich.

Rozmówca Małgorzaty Raczyńskiej jest zdania, że w polityce nie ma miejsca na szarości. - Albo coś jest czarne, albo coś jest białe - wyjaśnia.

Michał Szczerba 16 grudnia 2016, podczas 33. posiedzenia Sejmu VIII kadencji, został wykluczony z obrad przez marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego, co wywołało protest części posłów opozycji, zablokowanie przez nich Sali Posiedzeń i przeniesienie przez marszałka posiedzenia do Sali Kolumnowej.

Jakie są obecnie poglądy Michała Szczerby? Jak rozumie określenie konserwatyzm? Jaki jest jego stosunek do związków partnerskich? Czy wybiera się do Parlamentu Europejskiego? Jak tłumaczy upublicznienie filmu pokazującego, jak policjanci brutalnie interweniują wobec protestujących przed sejmem? Posłuchaj całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: "Nieznani znani" 

Prowadzi: Małgorzata Raczyńska

Gość: Michał Szczerba (poseł PO)

Data emisji: 24.02.2019

Godzina emisji: 15.07

ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Krzysztof Kwiatkowski: choroba zmienia życie na wielu płaszczyznach

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2018 16:56
Wychowany w domu sportowca, sam zdecydował się na prawo. Politycznie był blisko bracie Kaczyńskich, ale również Donalda Tuska. Jego spokojne życie przerwała choroba, którą szczęśliwie pokonał. Gościem audycji "Nieznani znani" był prezes NIK Krzysztof Kwiatkowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Patryk Jaki: zabrakło mi talentu, by zostać piłkarzem

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2018 15:12
Patryk Jaki, mimo młodego wieku, bo ma zaledwie 33 lata, jest już uważany za jedną z najbardziej wpływowych osób w państwie. Zapewnia, że woda sodowa nie uderzyła mu do głowy. Powtarza również, że jeśli zostanie prezydentem stolicy, nie przewiduje żadnych czystek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Błażej Spychalski. Prawa ręka prezydenta Andrzeja Dudy

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2019 16:19
Bakcyla do polityki poczuł, będąc jeszcze w podstawówce, a o współpracy z prezydentem Andrzejem Dudą, mówi – to niezwykle ciekawe doświadczenie, gdyż prezydent jest bardzo aktywny na polu zawodowym, a przy tym jest człowiekiem o wielkim sercu.
rozwiń zwiń