X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Andrzej Adamczyk: komunikacja musi być silnikiem rozwoju gospodarczego Polski

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2019 17:00
- Przywracanie dumy Polsce i Polakom poprzez odbudowę szlaków kolejowych i chociażby samego statusu kolejarza, jak i budowę nowoczesnych dróg, będzie coraz łatwiej i szybciej realizowane w następnych latach. Dzisiaj już Niemcy mówią, że Polacy mają lepsze nowo budowane drogi aniżeli oni - mówi w "Nieznani Znani" minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.
Audio
  • Rozmowa z Andrzej Adamczykiem (Jedynka/ Nieznani Znani)
Andrzej Adamczyk
Andrzej AdamczykFoto: PAP/Łukasz Gągulski

Polityk, samorządowiec, budowlaniec i obecnie minister infrastruktury. Tak w telegraficznym skrócie można opisać gościa Jedynki. Jak Andrzej Adamczyk wspomina lata swojej młodości?

- Moi rodzice byli prostymi ludźmi, bardzo ciężkiej pracy. Mama krzątała się po domu już o 5 nad ranem, a spać chodziła jako ostatnia. Zaganiała mnie i siostrę do spania. Podobnie jak tato pracowała ciężko przez cały dzień – opowiada Andrzej Adamczyk. - Wyniosłem z domu potrzebę i nakaz służenia innym. Moja mama zawsze powtarzała: „Pamiętaj synu, że dobro do człowieka wraca, a zło jeszcze szybciej i zwielokrotnione. Pomóż ludziom, to kiedyś w życiu tobie pomogą - dodaje.

Słowny polityk

Przyjaciele, jak o oponenci polityczni, mówią o Andrzeju Adamczyku, że jest słowny. Jest to piękna cecha, jednak w polityce prawie nieobecna. - Warto chodzić prostymi drogami, ponieważ to popłaca. Wcześniej czy później, możemy mieć z tego satysfakcję, chociaż bywa trudno - przyznaje gość Jedynki.

Zaczynał od samorządu

Droga do wielkiej polityki często prowadzi przez samorząd. Tak było również w przypadku Andrzeja Adamczyka, który dwukrotnie pełnił mandat radnego Rady Powiatu Krakowskiego, gdzie był szefem komisji… infrastruktury i gospodarki komunalnej.

- To był piękny czas, kiedy budowaliśmy samorząd. Doświadczeń nabierałem w powiecie krakowskim, gdzie pracowałem przy projektach infrastrukturalnych, spotykałem się z ekspertami - mówi Andrzej Adamczyk. - Kiedy kandydaci w marcu czy kwietniu 1990 roku byli pytani, jaki będzie ten samorząd, nie potrafili odpowiedzieć, ponieważ dopiero pisały się ustawy samorządowe. Nie wiedzieliśmy za bardzo jakie będą kompetencje, ale wiedzieliśmy, że trzeba wziąć sprawy w swoje ręce - dodaje.

Magister dla rodziców

Gość Jedynki uzyskał tytuł magistra w 2016 roku. Dlaczego tak późno? - Podjąłem decyzję, żeby zadośćuczynić oczekiwaniom moich rodziców oraz dla siebie samego. To było to, czego w życiu nie zrobiłem i wiedziałem, że muszę to zrobić. Szczególnie dumne były moje dzieci - odpowiada Andrzej Adamczyk.

Z jakiego powodu Andrzej Adamczyk lubi wracać do Krzeszowic? Dlaczego w przeszłości dewastowano kolej? W jaki sposób gość Jedynki angażuje się w sprzeciw odnośnie nieprzemyślanej sprzedaży polskiego majątku?

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Nieznani Znani

Prowadzi: Małgorzata Raczyńska - Weinsberg

Gość: Andrzej Adamczyk (minister infrastruktury)

Data emisji: 22.09.2019

Godzina emisji: 15.10

DS

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Krzysztof Sobolewski: byłem w cieniu i robiłem swoje

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2019 13:56
Określany jest jako zaufany Jarosława Kaczyńskiego. Właściwie zawsze był w cieniu i niemal nigdy nie zabierał głosu publicznie. Teraz z tego cienia wychodzi. Zapraszamy do rozmowy z szefem Komitetu Wykonawczego Prawa i Sprawiedliwości - Krzysztofem Sobolewskim.
rozwiń zwiń

Czytaj także

P. Gliński: komunizm mordował, okradał i osłabił szanse rozwoju Polski

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2019 18:12
- Ludzie, którzy do tej pory są postkomunistami, moim zdaniem, powinni zniknąć z życia publicznego. Nie ma usprawiedliwienia dla tego, co zrobił komunizm - mówi w audycji "Nieznani Znani" prof. Piotr Gliński, wicepremier i minister kultury, a także socjolog, ekolog, nauczyciel akademicki, przewodniczący Rady Programowej PiS.
rozwiń zwiń