X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nagrody Literackie m.st. Warszawy rozdana

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2018 12:02
W minioną środę, podczas gali wręczenia Nagród Literackich m. st. Warszawy za całokształt twórczości uhonorowano Ernesta Brylla. Urodzony w 1935 roku poeta, autor tekstów, krytyk filmowy i dyplomata na swoim koncie ma już liczne nagrody, m.in. Złoty Medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis" i Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski. Kto jeszcze został doceniony podczas tegorocznego wydarzenia?
Audio
  • Relacja z gali wręczenia Nagród Miasta Stołecznego Warszawy (Kultura przed snem/Jedynka)
Ernest Bryll
Ernest BryllFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

- Jestem bardzo wdzięczny za to wyróżnienie, ale ono nie sprawia, że czuję się twórcą warszawskim - przekonuje Ernest Bryll. - Przewodnicy, którzy oprowadzają turystów po stolicy, często kończą wycieczkę, cytując moje wiersze. To mnie bardzo głęboko porusza. To jest swego rodzaju zamknięcie opowieści o Warszawie, która żyje prawdziwym życiem - dodaje.

Artysta przyznaje, że często wraca wspomnieniami do czasów powstania warszawskiego, którymi dzieli się również z odwiedzającymi stolicę cudzoziemcami. - Oni nas podziwiają za odwagę w mówieniu o bolesnej przeszłości. Polacy swoją trudną, dramatyczną historię traktują jak własną sprawę, z której są dumni - mówi poeta.

Do tych trudnych momentów życia Warszawy z czasów II wojny światowej, powraca także Anna Bikont, w swojej powieści "Sendlerowa. W ukryciu". Pisarka otrzymała za książkę Nagrodę m.st. Warszawy w kategorii "Edycja warszawska".

W audycji także o pozostałych laureatach gali i wybitnych twórcach kultury ludowej, którzy 6 czerwca zostali uhonorowani nagrodą im. Oskara Kolberga na Zamku Królewskim w Warszawie. W dzwięku również o premierze spektaklu "W oczach zachodu" i wspomnienie zmarłej Barbary Wachowicz, polskiej pisarki, autorki biografii wielkich Polaków.


Tytuł audycji: Kultura przed snem w ramach pasma Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Anna Stempniak

Data emisji: 10.06.2018

Godzina emisji: 22.06

kb/abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Co było przed PKiN? Centrum Warszawy przed wojną

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2015 02:11
- Najbardziej efektowna zabudowa była przy ul. Marszałkowskiej. Wielka, Zielna to też były dobre adresy, a im dalej na zachód, tym zabudowa robiła się niższa i skromniejsza - mówi historyk sztuki Magdalena Stopa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Targi Książki w Londynie i nagroda dla polskiego tłumacza

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2017 15:00
Czwartek to ostatni dzień Targów Książki w Londynie, jednej z największych międzynarodowych imprez czytelniczych. Do brytyjskiej stolicy przyjechało kilkunastu polskich pisarzy, zauważono też rolę tłumaczy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Znamy nominowanych do Nagrody Literackiej m.st. Warszawy

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2018 10:00
Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszono 482 książki. Nazwiska finalistów czterech kategorii ogłoszono 23 kwietnia w czterech punktach miasta, zapraszając przechodniów do lektury nominowanych publikacji.
rozwiń zwiń