X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

"Nawet bez Nobla umrę szczęśliwy". Wspominamy Amosa Oza

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2018 11:40
28 grudnia 2018 roku odszedł Amos Oz - izraelski pisarz, publicysta i eseista. W "Kulturze przed snem" powtarzamy wywiad, którego pisarz udzielił w 2013 w radiowej Jedynce. 
Audio
  • Rozmowa z Amosem Ozem (Kultura przed snem/Jedynka)
Amos Oz w Polskim Radiu
Amos Oz w Polskim RadiuFoto: Andrzej Bołdaniuk

Urodzony 4 maja 1939 roku w Jerozolimie Amos Oz (Amos Klausner) był uważany za jednego z najwybitniejszych pisarzy izraelskich. Był współzałożycielem organizacji Szalom Achszaw (Pokój Teraz), a także wykładowcą literatury na Uniwersytecie im. Ben-Guriona w Beer Szewie. 

Tworzył w języku hebrajskim. Uznanie na całym świecie zyskał dzięki wydanej w 1968 roku powieści "Mój Michał", a wielki rozgłos przyniosły mu powieści "Czarna Skrzynka" z roku 1987 oraz "Poznać kobietę" z 1989 roku. W 2002 roku Amos Oz został uhonorowany medalem "Zasłużony dla Tolerancji". 20 marca 2013 roku pisarz otrzymał doktorat honoris causa Uniwersytetu Łódzkiego.

- Nawet bez Nobla umrę szczęśliwy. Dostałem wiele nagród literackich i żadna z nich nie zmieniła mojego życia. Specjalny medal należy się raczej mojej żonie, za wytrzymanie ze mną tak długo - mówił kilka lat temu w radiowej Jedynce.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której również podsumowanie działalności Instytutu Polonika, festiwal Opera Rara w Krakowie i "Kandyd" z muzyką Leonarda Bernsteina w Operze Bałtyckiej.

***

Tytuł audycji: Kultura przed snem w ramach pasma Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Anna Stempniak

Rozmawiała: Magda Mikołajczuk

Data emisji: 30.12.2018

Godzina emisji: 22.06

abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Andrzej Seweryn o zawodzie aktora

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2018 22:09
Andrzej Seweryn uważa, że stworzenie aktora to proces, na który składają się różne etapy. W audycji "Kultura przed snem" jego przemyślenia o zawodzie aktora
rozwiń zwiń

Czytaj także

Święta u Państwa Krzemińskich

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2018 14:59
Małżonkowie: aktorka Bernadetta Machała-Krzemińska oraz pisarz i autor czytanych w Jedynce kolejnych części powieści "Drogi do wolności" - Stanisław Krzemiński opowiadali w audycji o tym, jak obchodzą święta oraz jakie wspomnienia przywołuje u nich Boże Narodzenie.
rozwiń zwiń