X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Badania czytelnictwa w Polsce. "Zatrzymał się negatywny trend spadkowy"

Na przełomie listopada i grudnia 2018 r. przeprowadzono kolejne badania czytelnictwa w Polsce. Badania, które na zlecenie Biblioteki Narodowej wykazały, że w 2018 r. czytanie przynajmniej jednej książki w ciągu roku zadeklarowało 37 proc. respondentów. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay.com
O Audycji

Według informacji przekazanych przez BN główne wskaźniki czytelnictwa pozostają bez zmian - w 2017 r. przeczytanie przynajmniej jednej książki deklarowało 38 proc. respondentów. W latach 2015 i 2016 wyniki były takie jak w 2018 r. – To dobrze i źle – skomentował w Jedynce dr Tomasz Makowski, dyrektor Biblioteki Narodowej. – Dobra wiadomość jest taka, że zatrzymał się negatywny trend spadkowy – dodał.

Gość Jedynki przyznał, że obawiał się, iż oferta telewizyjna, która kierowana jest nie tylko do odbiorcy popularnego, ale również wyrafinowanego, wpłynie negatywnie na czytelnictwo w Polsce. Jednak badania tych obaw nie potwierdzają.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której również o wystawie jednego obrazu w Warszawskich Łazienkach, premierze "Cesarza" wg Ryszarda Kapuścińskiego w adaptacji i reżyserii Mikołaja Grabowskiego w Teatrze Ateneum oraz recenzja teatralna Ewy Heine.

***

Tytuł audycji: Kultura przed snem w ramach pasma Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Anna Stempniak

Gość: dr Tomasz Makowski (dyrektor Biblioteki Narodowej)

Data emisji: 1.04.2019

Godzina emisji: 22.09

abi

Playlista