X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Unia Europejska przeciwna represjom wobec białoruskiej opozycji

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2021 12:23
Unia Europejska planuje rozszerzyć sankcje na osoby odpowiedzialne za represje wobec białoruskiej opozycji?
Audio
Białoruś
BiałoruśFoto: pixabay

Trwają represje władz Białorusi wobec opozycji. Sąd w Mińsku skazał dwie dziennikarki z telewizji Biełsat na dwa lata więzienia za przeprowadzanie relacji z mitingu opozycyjnego. Ruszył proces Wiktara Babaryki, niedoszłego kontrkandydata Aleksandra Łukaszenki w wyborach prezydenckich, doszło też do aresztowania ludzi z Press Clubu oraz do rewizji w mieszkaniach działaczy niezależnego Białoruskiego Zrzeszenia Dziennikarzy. Wobec tych wydarzeń, dyplomaci z państw należących do Unii Europejskiej, Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Szwajcarii - we wspólnym oświadczeniu - domagają się wypuszczenia na wolność osób zatrzymanych w związku z udziałem w akcjach protestacyjnych. Unia Europejska już dwukrotnie nakładała sankcje na Białoruś. Obecnie są plany, aby sankcje nałożyć także na niższe rangą osoby, odpowiedzialne za represje.


Tytuł audycji: Euranet Plus - Europejskie Menu
Prowadzi: Michał Strzałkowski, Krzysztof Grzesiowski, Henryk Szrubarz
Data emisji: 18.02.2021
Godzina emisji: 12:23

Pobierz audycję

Pobierz licencję