X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Unijna mediacja w sprawie powrotu do porozumienia nuklearnego USA z Iranem

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2021 12:33
Czy Unia Europejska ma szanse doprowadzić do porozumienia między USA a Iranem?
Audio
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay

Administracja prezydenta USA Joe Bidena jest gotowa do powrotu do rozmów z Iranem i innymi światowymi mocarstwami w celu omówienia programu nuklearnego Teheranu. To może stanowić pierwszy krok na drodze do ponownego przystąpienia Stanów Zjednoczonych do międzynarodowego porozumienia z Iranem. Waszyngton stawia jednak Teheranowi warunki, które dotyczą nie tylko programu nuklearnego, ale także irańskiego zaangażowania w sąsiednim Iraku. Z kolei najwyższy przywódca duchowo-polityczny Iranu ajatollah Ali Chamenei oświadczył, że w sprawie porozumienia nuklearnego Iran oczekuje od USA zniesienia sankcji. Jako mediator między obu krajami występuje Unia Europejska. „Deklaracje prezydenta USA tworzą przestrzeń dla działań dyplomatycznych” – zauważył Peter Stano, rzecznik Komisji Europejskiej do spraw międzynarodowych. Unia Europejska była częścią porozumienia nuklearnego zawartego z Iranem i cały czas dążyła do powrotu USA do umowy nuklearnej, którą zerwał Donald Trump.

Rozmowa z prof. Danielem Boćkowskim z Uniwersytetu w Białymstoku.


Tytuł audycji: Euranet Plus - Europejskie Menu
Prowadzi: Michał Strzałkowski, Bogumił Husejnow
Data emisji: 20.02.2021
Godzina emisji: 12:33

Pobierz audycję

Pobierz licencję