X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Cypr i Malta oskarżone o sprzedaż unijnego obywatelstwa

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2020 17:33
Komisja Europejska wszczęła procedurę przeciwko Cyprowi i Malcie w sprawie tzw. złotych paszportów.
Audio
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay

Komisja Europejska wszczęła procedurę przeciw Cyprowi i Malcie o naruszenie prawa Unii Europejskiej w związku z wydawaniem przez te kraje tzw. złotych paszportów. Bruksela wskazuje, że przyznawanie obywatelstwa np. za inwestycje jest sprzeczne z zasadami lojalnej współpracy między państwami członkowskimi. KE podkreśla, że programy jakie stosują Malta i Cypr mają wpływ na całą Unię Europejska, ponieważ gdy jedno państwo członkowskie nadaje obywatelstwo, dana osoba automatycznie staje się obywatelem Wspólnoty i korzysta ze wszystkich praw związanych z tym statusem. Oprócz Cypru i Malty obywatelstwo za pieniądze oferuje także Bułgaria. Komisja Europejska wyraziła swoje zastrzeżenia wobec działań tego kraju, ale na razie nie zdecydowała się na wszczęcie procedury. Rząd Cypru zamierza zawiesić od 1 listopada program wydawania tzw. złotych paszportów. Decyzja została podjęta po tym, jak w ramach dziennikarskiej prowokacji reporterzy Al-Dżaziry nagrali przewodniczącego cypryjskiego parlamentu Demetrisa Syllurisa oferującego pomoc w uzyskaniu cypryjskiego paszportu osobie podającej się za chińskiego kryminalistę.


Tytuł audycji: Euranet Plus - Komentarz Europejski
Prowadzi: Michał Strzałkowski, Bogumił Husejnow
Gość: dr Małgorzata Bonikowska z Centrum Stosunków Międzynarodowych
Data: 21.10.2020
Godzina emisji: 17:33

Pobierz audycję

Pobierz licencję


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak