X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Misterium męki pańskiej duchowym przygotowaniem do Wielkanocy

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2019 09:22
"Przez tę ziemię przeszedł Pan" to misterium męki Pańskiej skomponowane przez Jana Kantego Pawluśkiewicza do słów Leszka Aleksandra Moczulskiego. Kompozytor w Jedynce opowiada o tym, jak powstało dzieło, które zostało wydane na płycie CD przez Polskie Radio.
Audio
  • Rozmowa z kompozytorem Janem Kantym Pawluśkiewiczem (Muzyczne spotkania/Jedynka)
Jan Kanty Pawluśkiewicz
Jan Kanty PawluśkiewiczFoto: Radek Pietruszka/PAP

Jan Kanty Pawluśkiewicz opowiada o tym, jak przed laty był gościem na Śląsku w jednej z parafii, w której przejrzał dokumentację z obchodów Świąt Wielkanocnych w Siemianowicach Śląskich. - Dokumentacja przedstawiała Triduum Paschalne sprzed 2 tysięcy lat, gdzie na każdy dzień Jerzy Duda-Gracz malował wielki obraz. W Niedzielę Palmową, Wielki Czwartek i Wielki Piątek - mówi kompozytor. Wydarzenie zrobiło na nim wielkie wrażenie, czego owocem jest powstanie misterium męski pańskiej "Przez tę ziemię przeszedł Pan".

Polskie Radio wydało dzieło w ramach antologii. W nagraniu udział wzięli: Elżbieta Towarnicka, Justyna Steczkowska, Zbigniew Wodecki, Jan Frycz i Jerzy Trela (recytacje) oraz Orkiestra i Chór Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie. Słowa napisał Leszek Aleksander Moczulski. Całość pod dyrekcją Mirosława Jacka Błaszczyka. Premiera odbyła się w Filharmonii Śląskiej.

Jan Kanty Pawluśkiewicz uważa, że myślenie o wydarzeniach sprzed 2 tysięcy lat ma głęboki sens. - Powinniśmy myśleć o tych wydarzeniach, aby odpowiednio przygotować się do Świąt Wielkanocnych - mówi gość Jedynki.

W audycji także prezentacja obszernych fragmentów dzieła "Przez tę ziemię przeszedł Pan". Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Audycja: "Muzyczne spotkania" w ramach audycji "Twarzą w twarz" 

Prowadzi: Paweł Sztompke

Gość: Jan Kanty Pawluśkiewicz (kompozytor)

Data emisji: 18.04.2019

Godzina emisji: 23.05

K.A/kh


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dionizy Piątkowski: chciałbym zapoczątkować wieloletni projekt jazzowy

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2019 15:28
"Era jazzu" jest cyklem ogólnopolskich koncertów jazzowychm których organizatorem jest Dionizy Piątkowski. Promotor jest także autorem książki "Czas Komedy", poświęconej muzykowi jazzowemu, Krzysztofowi Komedzie, którą zapoczątkował projekt muzyczny związany z jego twórczością.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Olga Bończyk: to będzie płyta dojrzałej kobiety

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2019 14:32
- Jestem wykształconym muzykiem. Wiem, co robię na scenie muzycznej i w związku z tym wybory muzyczne, których dokonuję już od ponad 33 lat są naprawdę bardzo świadome – mówiła w audycji Olga Bończyk. Artystka zaprezentowała w audycji swój nowy utwór zatytułowany "Więcej niż kochanek", będący zapowiedzią jej czwartego albumu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Łukasz Drapała: ze Zbyszkiem Hołdysem pracuje się świetnie

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2019 16:05
Łukasz (Luke) Drapała z zespołu rockowego "Chemia" powraca w nowym projekcie "Chevy". Ma na swoim koncie współpracę z m.in takimi artystami jak Zbigniew Hołdys, czy Renata Przemyk. 
rozwiń zwiń