X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Odmowa nadania tytułu profesorskiego A. Zybertowiczowi. Apel prof. Michała Kleibera

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2019 11:10
- Jeśli ktoś jest znany i politycznie aktywny, aspiruje do pewnych awansów akademickich, to wtedy wszelkie negatywne oceny tych prób mogą być interpretowane w kategoriach politycznych - powiedział w Polskim Radiu prof. Michał Kleiber. Odniósł się do sprawy dr. hab. Andrzeja Zybertowicza, któremu Komisja ds. Stopni i Tytułów Naukowych odmówiła przyznania tytułu profesorskiego. 
Audio
  • Michał Kleiber: decyzja ws. A. Zybertowicza może być polityczna (Sygnały dnia/Jedynka)

"Środowisko naukowe stanęło na wysokości zadania. Wczoraj Komisja do spraw Stopni i Tytułów Naukowych odmówiła przyznania tytułu profesora panu Andrzejowi Zybertowiczowi" - napisał w mediach społecznościowych prof. Tadeusz Gadacz, filozof, religioznawca, kierownik Katedry Filozofii Collegium Civitas w Warszawie i prezes Polskiego Towarzystwa Etycznego.

az12.jpg
Andrzej Zybertowicz o odmowie przyznania mu profesury: to upadek standardów

Do wpisu prof. Tadeusza Gadacza odniósł się prof. Michał Kleiber. Podkreślił, że to "zaskakujący komentarz". - Ja nie wiem, czy pan profesor Gadacz zna dorobek naukowy prof. Zybertowicza. Jeśli zna i uważa, że on jest niedostateczny, to mógł wyrazić swój pogląd, że nie zasługuje na ten tytuł, ale nie powinien tego robić w takiej formie - powiedział prof. Kleiber w "Sygnałach dnia".

Podkreślił, że forma tego wpisu "wyraźnie wskazuje na polityczny kontekst i to jest bardzo smutne". Prof. Kleiber zaapelował "do wszystkich kolegów profesorów, a do prof. Gadacza w szczególności, żeby powstrzymali się od takich komentarzy, które są całkowicie nie na miejscu".

- Patrzmy na sprawy merytoryczne, natomiast nie próbujmy dawać jakichkolwiek interpretacji politycznych, bo one są szkodliwe dla tej sprawy i dla wielu podobnych - powiedział prof. Kleiber.

Decyzja w sprawie tytułu profesora zapadła na razie dopiero na poziomie Sekcji I Nauk Humanistycznych i Społecznych CK. Teraz sprawa trafi do prezydium centralnej komisji i to ono podejmie decyzję.

***

Postępowanie w sprawie przyznania Andrzejowi Zybertowiczowi tytułu profesora nauk społecznych wszczęła w listopadzie 2017 roku Rada Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. 

CK wyznaczyła na początku stycznia 2018 roku pięciu recenzentów dorobku naukowca. Zostali nimi: prof. Aleksander Manterys z Instytutu Studiów Politycznych PAN w Warszawie, prof. Marcin Król z Uniwersytetu Warszawskiego, prof. Józef Bańka z Wyższej Szkoły Pedagogicznej im. Janusza Korczaka w Warszawie, prof. Lech Zacher z Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie i prof. Szymon Wróbel z Uniwersytetu Warszawskiego. Wszyscy opowiedzieli się za nadaniem tytułu profesora Andrzejowi Zybertowiczowi.

Prezydencki doradca zapowiedział na antenie RMF FM, że udostępni w internecie szczegółową analizę dwóch recenzji, w której wykaże, "że dwóch profesorów napisało recenzje nierzetelne".

PAP, paw/abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak