X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Prof. Czauderna: doniesienia o skuteczności leków na SARS-CoV-2 są oparte na niewielu przypadkach

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2020 10:02
- Ciągłe badania dotyczące leczenia koronawirusa się toczą. Doniesienia skuteczności leków są oparte na niewielkich liczbach przypadków - mówił na antenie Programu 1 Polskiego Radia prof. Piotr Czauderna z Akademii Medycznej w Gdańsku. 
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Lunatta

Gość "Komentarza poranka" w "Sygnałach dnia" zaznaczył, że Europa, żyjąc od lat w poczuciu bezpieczeństwa, nie była przygotowana na epidemię.

Profesor wyjaśnił, że świadomość tego, jak należy się chronić  i jakich środków ochrony indywidualnej wymagają przypadki zakażenia koronawirusem, jest dzisiaj powszechna. 

- Myślę, że to wynikało też z dostępności środków ochrony indywidualnej. Zaczynają docierać transporty z Chin, więc mam nadzieję, że sytuacja będzie się poprawiała - uważał prof. Piotr Czauderna. 

Rozmówca Katarzyny Gójskiej tłumaczył, że wytyczne dotyczące skutecznej walki z epidemią koronawirusa dzielą się na trzy obszary.

- Pierwszy obszar dotyczy tego, jak należy się chronić, jak izolować chorych, drugi to diagnostyka, a trzeci leczenie - wyjaśnił.

- W przypadku trzeciego obszaru pojawia się coraz więcej wytycznych. Dokument, który wydało Polskie Towarzystwo Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych (PTEiLChZ) przedstawia alternatywy lecznicze w zakażeniu koronawirusem - dodał. 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia 

Rozmawiała: Katarzyna Gójska 

Gość: prof. Piotr Czauderna (Akademia Medyczna w Gdańsku) 

Data emisji: 30.03.2020 r.

Godzina emisji: 8.40

ans 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak