more_horiz

Dr Andrzej Anusz: tego ciosu PSL mogłoby nie przeżyć

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2020 09:00
- W tej chwili dla PSL władza na Mazowszu, w sejmiku mazowieckim, to jest jeden z podstawowych elementów utrzymywania wpływów. Pamiętajmy, że Stronnictwo jest od dłuższego czasu w opozycji. Siłą rzeczy tych wpływów w innych miejscach ma dużo mniej. Utrata Mazowsza, w sytuacji, gdy ludowcy balansują na progu wyborczym, to byłoby bardzo duże osłabienie. To mógłby być taki cios, którego PSL mógłby nie przeżyć - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia dr Andrzej Anusz z Instytutu Józefa Piłsudskiego.
Dr Andrzej Anusz
Dr Andrzej AnuszFoto: Wojciech Kusiński / PR

Zdaniem gościa radiowej Jedynki, zmiana koalicjanta Polskiego Stronnictwa Ludowego na Mazowszu jest możliwa. - Prawo i Sprawiedliwość cały czas chce powiększyć swoje wpływy w samorządach, zwłaszcza w samorządach wojewódzkich. Jest gotowe, moim zdaniem, zapłacić za to dużą cenę polityczną - ocenił dr Andrzej Anusz.

W audycji "Komentarz poranka" pytaliśmy eksperta także o sytuację w Platformie Obywatelskiej. - Uważam, że kwestia podwyżek dla polityków osłabi przywództwo Borysa Budki. Sądzę, że w najbliższym czasie dojdzie do podziału stanowisk. Budka nie będzie już szefem partii i szefem klubu - stwierdził dr Anusz.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Posłuchaj
06:45 [ PR1]PR1 (mp3) 27 sierpień 2020 08_39_39.mp3 Dr Andrzej Anusz: to mógłby być taki cios, którego PSL mogłoby nie przeżyć (Komentarz poranka/Jedynka)

 

Rozmawiał Krzysztof Świątek.

kk

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem