X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Władysław "Adzik" Sendecki: improwizowałem od dziecka

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2020 07:12
- Mama mówi, że nie dostawałem jeszcze do klawiatury fortepianu głową, ale miałem ręce na górze - mówi w Programie 1 Polskiego Radia wybitny pianista i kompozytor. Spotkanie Adama Rozlacha, po blisko 40 latach, ze znakomitym muzykiem uznawanym za jednego z czołowych pianistów największego, światowego formatu, stało się pretekstem do swoistej wędrówki przez całe życie Władysława Sendeckiego.
Audio
  • Spotkanie z Władysławem "Adzikiem" Sendeckim, cz.1 (Muzyczne spotkania/Jedynka)
  • Spotkanie z Władysławem "Adzikiem" Sendeckim, cz.2 (Muzyczne spotkania/Jedynka)
Władysław Adzik Sendecki
Władysław "Adzik" SendeckiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

To barwna opowieść o latach jego klasycznej nauki w krakowskiej szkole muzycznej (m.in. zdobył ze szkolnym Trio fortepianowym nagrodę konkursową w Japonii, grał z orkiestrą Koncert f-moll Chopina), o zdradzie klasyki na rzecz szeroko rozumianego jazzu, o latach jego krakowskiego, iście cyganeryjnego życia, choćby w Piwnicy pod Baranami, o wspólnym z gitarzystą Jarkiem Śmietaną pomyśle na tworzenie muzyki (Extra Ball), o czasach Sun Ship, o współpracy z Michałem Urbaniakiem i Zbigniewem Namysłowskim.

To także opowieść o trochę przymusowym wyjeździe z Polski, o latach grania "wszystkiego" w Szwajcarii, ale i o współpracy tam, i ówdzie, z takimi gigantami świata jazzu, jak choćby Billy Cobham, Sam Rivers, Lenny White, Mel Lewis, Joe Henderson, Airto Moreira, Flora Purim, Jaco Pastorius, Marcus Miller czy Bobby McFerrin, o wieloletniej pracy bohatera audycji w Big-Bandzie NDR, no i o życiu w Hamburgu, gdzie mieszka od lat...

Zapraszamy do wysłuchania dwuczęściowej audycji ilustrowanej nagraniami pianisty.

***

Tytuł audycji: "Muzyczne spotkania"

Prowadzi: Adam Rozlach 

Gość: Władysław "Adzik" Sendecki (pianista, kompozytor)

Data emisji: 30.01.2020; 6.02.2020

Godzina emisji: 23.05

kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Muzyczne spotkanie z Ewą Rubinstein oraz archiwalna rozmowa z Arturem Rubinsteinem

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2019 06:40
Ewa Rubinstein jest córką Anieli z Młynarskich i Artura Rubinsteinów. Była honorowym gościem zakończonego 19 października VI Rubinstein Piano Festival w Łodzi. 
rozwiń zwiń