more_horiz

Prezes PR zaprasza słuchaczy na 25. Piknik Naukowy. "Wielka przyjemność i radość"

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2022 07:45
- Bardzo się cieszę, że Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik wraca w przestrzeń, w plener, i że będziemy mogli z naszymi odbiorcami spotkać się bezpośrednio. Kontakt bezpośredni z nauką to jest coś, czego nie da się przecenić. To jest wielka przyjemność i wielka radość - mówiła w Jedynce prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska. 
Prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska
Prezes Polskiego Radia Agnieszka KamińskaFoto: Polskie Radio

- Serdecznie zapraszam wszystkich naszych słuchaczy, słuchaczy Polskiego Radia, na 25. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik już w sobotę od godziny 11.00 przy Bulwarach Wiślanych, teren Centrum Nauki Kopernik - zaznaczyła prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska.

Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik odbywa się już po raz 25. Wydarzenie wraca w plener po ponad dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią koronawirusa. Tym razem odbędzie się już w bezpośrednim kontakcie z odbiorcami. 

Bezcenny zasób

Odwiedzający Centrum Nauki Kopernik i Bulwary Wiślane będą mogli sprawdzić, czy kropla wody może lewitować, co wspólnego mają małże z kranówką, czy glony świecą i czy da się chodzić po wodzie. Głównym tematem tegorocznego wydarzenia jest bowiem woda.

- Tej wody brakuje, mamy bardzo duże problemy z wodą, grozi nam susza - zresztą na całym świecie. W związku z tym ta woda jako temat przewodni będzie też takim wątkiem, który pozwoli naszym słuchaczom zrozumieć jej wagę, jej istotę, jak jest bezcenna - zwróciła uwagę prezes Polskiego Radia.

Stanowiska i namioty piknikowe zlokalizowane będą w siedzibie i wokół Centrum Nauki Kopernik oraz nad Wisłą, w Pawilonie 512, w centrum konferencyjnym i sali audytoryjnej. Swoje pokazy, warsztaty, eksperymenty i wykłady zaprezentuje 50 gości specjalnychWstęp jest wolny.

Woda w muzyce

Polskie Radio będzie miało na Pikniku Naukowym studio plenerowe, z którego dziennikarze poprowadzą audycje. Prezes rozgłośni zachęca do słuchania relacji z Pikniku Naukowego na antenach Polskiego Radia i śledzenia wydarzenia w internecie.

- Chciałabym zwrócić uwagę na bardzo ciekawe propozycje Polskiego Radia Chopin - spojrzenie muzyczne na temat wody. Wiemy, że słuchanie wody fascynuje i fascynowało też kiedyś - wspomnijmy "Preludium deszczowe" Fryderyka Chopina, "Muzykę na wodzie" Haendla czy współczesne "November Rain" Guns N'Roses. To są hity - zauważyła prezes Agnieszka Kamińska.

- Mnóstwo, mnóstwo atrakcji także w Polskim Radiu Dzieciom czy w Polskim Radiu Kierowców - podsumowała.

Spotkania z dziennikarzami

Relacje z 25. Pikniku Naukowego będzie można znaleźć na wszystkich antenach Polskiego Radia oraz w mediach społecznościowych i na stronie internetowej rozgłośni. Słuchacze mogą liczyć nie tylko na audycje i wejścia reporterskie z Pikniku, ale także na spotkania z ulubionymi dziennikarzami.

Posłuchaj
04:51 PR1_mp3 2022_05_21-07-42-03.mp3 Prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska: wody brakuje, mamy bardzo duże problemy z wodą, grozi nam susza - zresztą na całym świecie (Jedynka/Wolna sobota z Jedynką)

***

Tytuł audycji: Wolna sobota z Jedynką

Prowadził: Patryk Michalski

Rozmawiała: Katarzyna Ingram

Gość: Agnieszka Kamińska (prezes Polskiego Radia)

Data emisji: 21.05.2022 

Godzina emisji: 7.40

fc/as

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem