X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Raport Białoruś

Czy na Białoruś wróci ambasador USA? Mińsk zniósł ograniczenia - donoszą media

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2019 13:06
Według mediów Białoruś znosi ograniczenia liczby amerykańskich dyplomatów pracujących w Mińsku. To oznacza, że na Białoruś będzie też mógł powrócić ambasador USA. To nie jest wciąż oficjalna informacja. 
Audio
  • Czy na Białoruś wróci ambasador USA? Relacja Włodzimierza Paca z Mińska (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com

O planowanym zniesieniu przez władze Białorusi ograniczeń dotyczących liczby amerykańskich dyplomatów w tym kraju informują w piątek białoruskie media. Źródłem informacji jest pismo "Foreign Policy", które powołuje się na anonimowe źródła.

Od 2008 r. Ambasada USA w Mińsku funkcjonuje bez ambasadora i w ograniczonym składzie. Odwołanie ówczesnej ambasador i redukcja obsady placówki było odpowiedzią Mińska na sankcje USA. Była to odpowiedź Mińska na amerykańskie sankcje wobec białoruskiego koncernu naftowego "Biełnaftachim".

Według "Foreign Policy" minister spraw zagranicznych Białorusi Uładzimir Makiej miał w czwartek wieczorem poinformować telefonicznie o planach Mińska asystenta amerykańskiego sekretarza stanu ds. Europy i Eurazji Wessa Mitchella.

Oficjalnych komentarzy jak dotąd nie udzieliła ani strona amerykańska, ani białoruska.

Informacja ta nie została zatem oficjalnie potwierdzona. Jeśli jest prawdziwa to oznacza, że Białoruś zdecydowała się na ocieplenie relacji ze Stanami Zjednoczonymi - uważają eksperci. 

Białoruś spiera się z Moskwą w sprawie kompensacji strat wynikających ze zmiany opodatkowania rosyjskiej ropy. Wczoraj prezydent Aleksander Łukaszenka oznajmił, że jeśli Rosja będzie prowadzić wobec Białorusi dotychczasową politykę to straci jedynego sojusznika na zachodniej granicy.  

IAR/PAP/agkm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Łukaszenka: Rosja odrzuciła propozycje Białorusi w sprawie rekompensat za straty Mińska

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2018 06:50
Łukaszenka na naradzie rządowej w poniedziałek powiedział, że Rosja wcześniej obiecała kompensować Białorusi straty, wynikające z manewru podatkowego. Jednak Moskwa nie zgodziła się na wszystkie propozycje Mińska w tej sprawie. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Miliony Rosjan i tysiące szkół z WC na dworze. "Kraj się rozpada"

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2019 22:00
3200 szkół w Rosji nie ma cywilizowanych toalet w budynkach. Także około 35 milionów Rosjan chodzi do WC na zewnątrz domu, miliony nie mają ogrzewania – piszą rosyjskie media. Jeden z blogerów wskazuje na dezintegrację Rosji, w którym poza Moskwą i okolicami – zieje pustką i brakiem cywilizacji. Zaniedbane i biedne połacie kraju nazwał "czwartą Rosją".
rozwiń zwiń