more_horiz
Raport Białoruś

Białoruś: nastolatek zabił nauczycielkę i ucznia, są ranni. Uciekł z miejsca zdarzenia

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2019 10:00
Do ataku doszło w szkole średniej numer 2 w Stołpcach. Napastnikiem był uczeń szkoły, urodzony w 2003 roku, jest poszukiwany w ramach akcji "Syrena"- poinformował Komitet Śledczy. Dwóch rannych uczniów trafiło na oddział reanimacyjny, jeden ma ranę płuc. Według niepotwierdzonych informacji poszkodowanych ma być w sumie pięć osób.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: maroke/Shutterstock

Napastnika różne źródła określają jako ucznia 9 lub 10. klasy szkoły nr 2 w Stołpcach.

Jak podaje Radio Swaboda, powołując się na jednego z rannych nastolatków, na początku lekcji historii uczeń M. wszedł do klasy. Na początku zaatakował 53-letnią nauczycielkę. Zabił następnie ucznia, który wstawił się za nauczycielką. Napastnik uciekłdrogą ewakuacyjną. Na swojej drodze spotkał kolejne dwie osoby, które ranił. Jedna z nich ma uszkodzone płuco, potrzebna była operacja.

Radio Svaboda/agkm


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Białoruś: eksperyment z karmieniem żubrów. Chodzi o zwiększenie populacji w Puszczy Nalibockiej

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2018 19:00
Na Białorusi rozpoczął się eksperyment, którego celem jest stworzenie zbliżonych do naturalnych warunków żywieniowych dla żubrów. Eksperyment prowadzony jest w Puszczy Nalibockiej w centralnej części kraju w ramach projektu "Wetlands", realizowanego przez program ONZ na rzecz rozwoju.
rozwiń zwiń