X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Raport Białoruś

Polska i Białoruś podpisały umowę o mostach kolejowych na granicy

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2019 22:34
Umowę o utrzymaniu granicznych mostów kolejowych na granicy polsko-białoruskiej podpisali w piątek w Mińsku minister infrastruktury Andrzej Adamczyk oraz minister transportu i komunikacji Białorusi Alaksiej Awramienka. 
Audio
  • Umowa ws. mostów kolejowych Relacja Włodzimierza Paca z Mińska (IAR)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: ulleo/Pixabay

- Bardzo się cieszę z tego, że Białoruś dalej podtrzymuje i wykazuje wolę dobrej współpracy z Polską w zakresie infrastruktury, transportu drogowego, kolejowego i lotniczego – powiedział minister Adamczyk. 

- Podpisana dzisiaj umowa potwierdza, że mamy olbrzymią determinację do tego, żeby wspólnie utrzymywać w dobrym stanie i rozwijać transgraniczne połączenia kolejowe – dodał minister. 

Minister Adamczyk oraz towarzyszący mu wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel rozmawiali z przedstawicielami strony białoruskiej o dalszym rozwoju bazy prawno-traktatowej. 

Jak powiedział Bittel, chodziło m.in. o prace nad porozumieniem dotyczącym budowy trzeciego mostu kolejowego na przejściu granicznym Brześć-Terespol, przygotowanie do podpisania umowy o budowie nowego mostu na Bugu na przejściu Sławatycze-Domaczewo. 

Minister Adamczyk i wiceminister Bittel podkreślali, że Polska i Białoruś efektywnie współpracują w zakresie rozbudowy infrastruktury granicznej, co przynosi korzyści zarówno w relacjach dwustronnych, jak i w szerszym kontekście przewozów kolejowych na linii Europa-Azja. 

Podczas rozmów poruszono również tematy związane ze współpracą w transporcie lotniczym, drogowym oraz w ramach projektu Via Carpatia. 

Adamczyk podkreślił, że dobra współpraca z Białorusią mobilizuje Polskę do dalszych inwestycji, w tym m.in. w autostradę A2 do Białej Podlaskiej i dalej do granicy z Białorusią. 

Umowę podpisano 1 marca.

PAP/IAR/agkm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polska i Białoruś podpisały umowę o zabezpieczeniu społecznym

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2019 16:35
Umowa o zabezpieczeniu społecznym ma ułatwić rozwój wzajemnych relacji gospodarczych. Dokument podpisali dziś w Warszawie wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Marcin Zieleniecki i zastępca ministra pracy i ochrony społecznej Białorusi Walerij Kowalkow w obecności marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego i szefa izby wyższej parlamentu Białorusi, Michaiła Miasnikowicza.
rozwiń zwiń