X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Raport Białoruś

Białoruski MSZ beszta ambasadora Rosji i zaleca "więcej szacunku" w odpowiedzi na jego wywiad

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2019 11:00
Władze w Mińsku krytycznie oceniają wypowiedzi ambasadora Rosji na Białorusi. Miejscowy MSZ zarzuca rosyjskiemu dyplomacie który wcześniej pracował w Nadwołżańskim Okręgu Federalnym, że w trakcie niedługiego okresu pracy na Białorusi "nie zrozumiał różnicy między okręgiem federalnym i niezależnym państwem". 
Audio
  • Białoruskie MSZ strofuje rosyjskiego dyplomatę. Relacja Włodzimierza Paca z Mińska (IAR)
Kreml uważnie śledzi sytuację na rynkach finansowych po rozszerzeniu sankcji.
Kreml uważnie śledzi sytuację na rynkach finansowych po rozszerzeniu sankcji.Foto: PIXABAY

Ambasador Rosji na Białorusi Michaił Babicz w wywiadzie dla rosyjskiej agencji prasowej "RIA-Nowostii" mówił, że białoruskie władze powinny określić jaki chcą mieć format integracji z Rosją. Wypomniał Białorusi, że co roku otrzymuje znaczną pomoc finansową od Rosji . 

W odpowiedzi rzecznik białoruskiego MSZ Anatolij Hłaz powiedział, że chciałby "rekomendować" ambasadorowi Rosji aby więcej czasu poświęcał na zrozumienie specyfiki kraju pobytu, zapoznał się z jego historią i okazał więcej szacunku. "Czasami taki styl pracy daje dużo lepszy wynik" - napisał rzecznik białoruskiego MSZ.

Na końcu dodał, że strona białoruska w najbliższym czasie przekaże Rosji swoje stanowisko dotyczące wypowiedzi rosyjskiego ambasadora. 

"Powinien wniknąć w specyfikę kraju"

- Według mnie, podczas krótkiego okresu pracy na Białorusi, ambasador Rosji nie zrozumiał różnicy między okręgiem federalnym i niezależnym państwem. Myślę, że w najbliśzym czasie naszym partnerom dostarczone zostaną szczegółowe odpowiedzi na oświadczenia pana ambasadora – napisał rzecznik MSZ Anatolij Hłaz w odpowiedzi, opublikowanej na stronie białoruskiego resortu,

Rzecznik MSZ Anatolij Hłaz dodał, "nie zawsze starcza mu czasu, by zaznajamiać się ze wszystkimi ocenami rozwoju białorusko-rosyjskich relacji, które wygłasza ambasador Rosji Michaił Babicz”. – Na szczęście, wszystkie one są podobne i mentorski ton ocen się nie zmienia – dodał.

- Dlatego nawet nie wczytując się w treść, mogę jasno powiedzieć, że relacje między naszymi krajami i narodami są o wiele głębsze i bardziej wszechstronne niż sztuczny i sfałszowany wybór liczb, którego regularnie chwyta się rosyjski dyplomata. Jednak to jego prawo wybierać dla siebie platformę działania, która zmienia go w rachunkowego czy obiecującego księgowego – napisał.

Chciałoby się zalecić mu, by więcej czasu poświęcił temu, by wniknąć w specyfikę kraju, w którym przebywa, zapoznał się z jego historią i przejawiał nieco więcej szacunku. Czasami taki styl pracy daje o wiele lepszy rezultat, niż przybieranie roli adepta publicznej dyplomacji, co jest zupełnie nieswoiste dla poważnej szkoły rosyjskiej dyplomacji – dodał.

- Według mnie, podczas krótkiego okresu pracy na Białorusi, ambasador Rosji nie zrozumiał różnicy między okręgiem federalnym i niezależnym państwem. Myślę, że w najbliższym czasie naszym partnerom dostarczone zostaną szczegółowe odpowiedzi na oświadczenia pana ambasadora – napisał rzecznik białoruskiego MSZ.

IAR  // PolskieRadio.pl // agkm

INFORMACJE O BIAŁORUSI: RAPORT BIAŁORUŚ >>>

INFORMACJE O BIAŁORUSI: RAPORT BIAŁORUŚ >>>

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Litwa: plan ewakuacji 6 tys. osób w wypadku awarii w siłowni atomowej na Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2018 20:00
W razie dużej awarii w przyszłej elektrowni atomowej w Ostrowcu na Białorusi, przy granicy z Litwą, należałoby ewakuować 6 tys. osób z rejonu wileńskiego i święciańskiego, mieszkających w promieniu 30 km od obiektu – przewiduje litewski Plan Obrony Mieszkańców. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Białoruś chce eksportować do UE energię z elektrowni atomowej

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2018 10:00
Białoruś liczy, że po uruchomieniu elektrowni atomowej, którą buduje w obwodzie grodzieńskim, kraje UE będą kupować wyprodukowaną przez nią energię. Mówił o tym we wtorek minister energetyki Wiktar Karankiewicz podczas Forum Energetyczno-Ekologicznego w Mińsku. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekspert: możliwy wyścig zbrojeń Rosja-USA. Chodzi o pociski balistyczne średniego zasięgu

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2018 12:00
To Rosja naruszała traktat o pociskach średniego i pośredniego zasięgu, zatem sojusznicy rozumieją zapowiedzi Waszyngtonu o wycofaniu się z traktatu. Jednak taka decyzja Stanów Zjednoczonych była zaskoczeniem – mówił  PolskieRadio24.pl  Tomasz Smura, kierownik biura analiz Fundacji imienia Kazimierza Pułaskiego. Jedną z możliwych konsekwencji jest rywalizacja Stanów Zjednoczonych i Rosji w zakresie pocisków średniego i pośredniego zasięgu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rosja i Białoruś mają walczyć ze"skażeniem" historii, Ławrow skarży się na rusofobię

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2018 23:56
Minister spraw zagranicznych Rosji powiedział, że rusofobia w szeregu europejskich krajów staje się niemal oficjalną ideologią. Siergiej Ławrow w trakcie pobytu w Mińsku mówił również, że Rosja i Białoruś przywiązują wielkie znaczenie do zachowania wspólnej historii. Białoruś zamierza wraz z Rosją walczyć z "fałszowaniem historii" - deklarował szef białoruskiej dyplomacji.
rozwiń zwiń