X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Raport Białoruś

Białoruski wicepremier jedzie do Moskwy na rozmowy o ropie

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2019 19:00
Wicepremier Białorusi będzie rozmawiał ze swoim rosyjskim odpowiednikiem na temat dostaw ropy. Ihar Laszenka jedzie do Moskwy. Jutro (16 maja) ma się tam spotkać z Dmitrijem Kozakiem. Obaj wicepremierzy odpowiadają w swoich krajach za sektor paliwowy. 
Audio
  • Rozmowy w Moskwie o ropie naftowej. Relacja Włodzimierza Paca z Mińska (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com

Białoruskie media poinformowały, że jednym z omawianych tematów ma być wznowienie pracy ropociągu "Przyjaźń" . 19 kwietnia koncern naftowy "Biełnieftiechim" poinformował, że z Rosji ropociągiem tym w kierunku zachodnim popłynęła ropa, w której wykryto przekroczenie norm chlorków organicznych.

W efekcie białoruskie rafinerie w Mozyrzu i Nowopołocku o połowę zmniejszyły produkcję. Białoruś traci też pieniądze z powodu zaprzestania tranzytu surowca ropociągiem "Przyjaźń" do Europy Zachodniej. 

Ihar Laszenka przed wyjazdem do Rosji odwiedził Azerbejdżan, bogatą w ropę poradziecką republikę. Oficjalnie wizyta była związana z uruchomieniem w tym kraju produkcji białoruskich kombajnów i elektrobusów. Jednak nie jest wykluczone, że wicepremier mógł tam też sondować możliwości dostaw azerskiej ropy. 

W ubiegłych latach, gdy między Mińskiem i Moskwą narastały spory, Białoruś sprowadzała ropę z Azerbejdżanu i Wenezueli. Transport odbywał się za pośrednictwem Ukrainy. 

IAR/agkm

Informacje o Białorusi: RAPORT BIAŁORUŚ >>>

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Białoruś: tranzyt ropy rurociągiem Przyjaźń całkowicie wstrzymany

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2019 11:20
Białoruski koncern Biełnaftachim poinformował o wstrzymaniu tranzytu ropy naftowej przez Ukrainę; tym samym całkowicie wstrzymany został przesył tego surowca z Rosji do Europy rurociągiem Przyjaźń – napisał w nocy z czwartku na piątek portal Naviny. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mińsk: rozmowy operatorów Przyjaźni z Polski, Rosji, Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2019 15:00
Białoruski koncern Biełnaftachim zamierza w czasie negocjacji w Mińsku zaproponować techniczne rozwiązania na rzecz normalizacji tranzytu ropy – powiedział w piątek w białoruskiej stolicy dyrektor koncernu Andrej Rybakou.
rozwiń zwiń