X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Raport Białoruś

Wybory na Białorusi. Możliwe daty parlamentarnych to 7 i 17 listopada. Wybory prezydenckie w przyszłym roku

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2019 19:30
Na 7 listopada zaproponowała szefowa Centralnej Komisji Wyborczej Białorusi Lidzija Jarmoszyna przeprowadzenie wyborów do Rady Republiki, wyższej izby białoruskiego parlamentu. 17 listopada miałyby odbyć się wybory do Izby Reprezentantów. Aleksander Łukaszenka powtórzył, że wybory prezydenckie mogą się odbyć w przyszłym roku.
Mińsk, pomnik Lenina przed siedzibą rządu i parlamentu
Mińsk, pomnik Lenina przed siedzibą rządu i parlamentuFoto: pixabay.com

Lidia Jarmoszyna, cytowana przez agencję BiełTA, spotkała się we wtorek rano z Aleksandrem Łukaszenką, żeby zaproponować daty przeprowadzenia wyborów parlamentarnych, które powinny odbyć się jesienią. 

Daty te muszą zostać jeszcze zatwierdzone przez głowę państwa. Do 5 sierpnia Jarmoszyna ma przedstawić prezydentowi projekty dekretów w tej sprawie. 

- Wszystko odbędzie się zgodnie z prawem i z konstytucją - zapewniał Łukaszenka na spotkaniu z szefową CKW. 

Aleksander Łukaszenka: nie będzie przyspieszonych wyborów prezydenckich

Odniósł się również do spekulacji na temat tego, że może chcieć przyspieszyć termin zaplanowanych na przyszły rok wyborów prezydenckich.

- Już się określiliśmy, że w tym roku przeprowadzamy wybory parlamentarne, a prezydenckie – w przyszłym. Wbrew prognozom niektórych znawców, że Łukaszenka szybko zrobi wybory prezydenckie w tym roku, korzystając z tego, że jest cicho i spokojnie, żeby znowu objąć fotel (szefa państwa) i zasiąść w nim na długi czas. To błędne myślenie - oświadczył prezydent. 

Dodał również, że na Białoruś będą mogli przyjechać wszyscy chętni do obserwacji wyborów.

- Nie trzeba się nikomu kłaniać i na siłę tu ciągnąć, zapraszać na jedne i drugie wybory. Ale należy dać jasny sygnał: Kto chce, niech przyjeżdża. Jeśli potrzebny jest komuś oficjalny status, wyślemy zaproszenie. Ale wybiegać przed szereg i prosić się nie trzeba – powiedział Łukaszenka. 

Organem władzy ustawodawczej na Białorusi jest dwuizbowy parlament - Zgromadzenie Narodowe, o kadencji czteroletniej. W skład Rady Republiki wchodzi 64 członków: 56 wybieranych przez obwodowe komitety wykonawcze i ośmiu mianowanych przez prezydenta. Izba Reprezentantów liczy 110 deputowanych wybieranych w wyborach powszechnych w okręgach jednomandatowych. 
Kadencja prezydenta Białorusi trwa pięć lat. Łukaszenka urząd ten sprawuje od 1994 roku. 

Z Mińska Justyna Prus (PAP) / agkm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Białoruś: wicesekretarz Rady Bezpieczeństwa zwolniony ze stanowiska

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2019 01:00
Aleksander Łukaszenka zwolnił Andreja Uciuryna (Andrieja Wtiurina) z funkcji wicesekretarza Rady Bezpieczeństwa za "dyskredytację stopnia wojskowego". Według przecieków, Uciuryn, były szef Służby Ochrony Prezydenta, miał zostać zatrzymany za przyjęcie łapówki. 
rozwiń zwiń