X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Raport Białoruś

Białoruś: w Lidzie odsłonięto pomnik księcia Giedymina

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2019 15:59
Uroczyste odsłonięcie pomnika księcia Giedymina, który w latach 1316–1341 był władcą Wielkiego Księstwa Litewskiego, odbyło się w sobotę w Lidzie na zachodzie Białorusi. Pomnik powstał z inicjatywy lokalnych władz.
Pomnik Giedymina w Lidzie
Pomnik Giedymina w LidzieFoto: Biełsat/print screen

Odlany z brązu pomnik księcia Giedymina na koniu odsłonięto uroczyście w ramach dni Lidy, która w przyszłym roku będzie pełnić rolę kulturalnej stolicy Białorusi.

W uroczystości – jak informuje Radio Swaboda – wzięło udział kilkaset osób, a oprócz flag państwowych na placu w centrum Lidy widać było symbolikę narodową - liczne biało-czerwono-białe flagi i herby z Pogonią.

Wzniesienie pomnika założyciela Lidy zainicjowały lokalne władze. Pomnik wykonano według projektu rzeźbiarzy Wolhi Niaczaj i Siarhieja Ahanaua.

Wielki książę Giedymin był dziadkiem Władysława Jagiełły i księcia litewskiego Witolda. W czasie jego panowania terytorium państwa litewskiego zwiększyło się dwukrotnie i powstało tam wiele grodów oraz murowanych zamków, m.in. w Lidzie, Krewie i Witebsku.

(PAP) / IAR / agkm


Pomnik Giedymina w Lidzie Pomnik Giedymina w Lidzie. Print screen z materiału Biełsatu
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Białoruś: jubileusz wiekowego kościoła w Naroczy. Ochrzczono w nim Marię Kaczyńską

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2019 18:08
W Naroczy na północy Białorusi odbyły się uroczystości religijne związane z 585. rocznicą budowy w tym miasteczku pierwszej świątyni katolickiej. Wierni i duchowni uczcili również 115. rocznicę poświęcenia obecnego kościoła św. Andrzeja Apostoła. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Białoruś: odsłonięcie tablicy upamiętniającej Marię Kaczyńską w Naroczy. "Maria Kaczyńska nie dokończyła tej księgi"

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2019 20:39
W kościele w Naroczy na Białorusi odsłonięto tablicę upamiętniającą Marię Kaczyńską. Małżonka prezydenta Lecha Kaczyńskiego 77 lat temu została ochrzczona w tej świątyni. 
rozwiń zwiń