X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Raport Białoruś

Łukaszenka nakazał szykować odpowiedź na czołgi USA na Litwie

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2019 14:56
Aleksander Łukaszenka polecił wojskowym żeby przygotowali odpowiedź na pojawienie się w pobliżu jego kraju amerykańskiej broni pancernej, w tym czołgów Abrams i bojowych wozów piechoty Bradley - poinformował sekretarz Rady Bezpieczeństwa Stanisław Zaś. Chodzi o przybycie amerykańskich żołnierzy na Litwę, niedaleko granicy z Białorusią. 
Audio
  • Amerykańscy żołnierze blisko Białorusi. Relacja Włodzimierza Paca z Mińska (IAR)
Alaksandr Łukaszenka
Alaksandr Łukaszenka Foto: pipicato / Shutterstock.com

Aleksander Łukaszenka polecił sekretarzowi Rady Bezpieczeństwa Stanisławowi Zasiowi i ministrowi obrony przygotowanie planu adekwatnych działań w odpowiedzi na rozmieszczenie na Litwie amerykańskiej broni pancernej.

CZYTAJ TAKŻE
kreml UA.jpg
KONFEDERACJA ROSJI I BIAŁORUSI? CZY TO REALNY SCENARIUSZ?

Stanisław Zaś, sekretarz Rady Bezpieczeństwa Białorusi, powiedział dziennikarzom, że amerykańska broń będzie na litewskim poligonie zaledwie 15 kilometrów od granicy z Białorusią. Generał dodał, że w takiej sytuacji nie można być tylko obserwatorem.

- W każdym państwie opracowuje się odpowiedź na podobne działania. Takie propozycje zostaną przygotowane i przedstawione prezydentowi na początku przyszłego tygodnia - powiedział sekretarz Rady Bezpieczeństwa Białorusi.

Wczoraj na Litwę przybył ponad 500-osobowy batalion amerykańskiej piechoty z ciężkim sprzętem wojskowym - czołgami i wozami bojowymi. Na poligonie w Podbrodziu, przy granicy z Białorusią, żołnierze będą ćwiczyli przez pół roku.

IAR/agkm

INFORMACJE O BIAŁORUSI: RAPORT BIAŁORUŚ. POLSKIERADIO24.PL >>>

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Anna Maria Dyner: białoruska armia jest zrusyfikowana

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2019 21:21
- Trudno jest przyznać, ze białoruska armia jest w pełni niezależna- mówiła na antenie Polskiego Radia 24 Anna Maria Dyner z PISM. - Dla prezydenta Łukaszenki ważne jest, aby zachować monopol na bezopieczeństwo swojego kraju - dodał Sierhiej Pielasa, komentator telewizji Bielsat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekspert: ewakuowany agent CIA zdobył dowody przeciw Putinowi

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2019 09:30
- Agent CIA, który pracował na Kremlu i w 2017 roku został wywieziony do USA, najprawdopodobniej jest źródłem informacji, że to prezydent Rosji Władimir Putin był odpowiedzialny za decyzję o kampanii dezinformacji i próby wpływania na wybory w Stanach Zjednoczonych – mówi portalowi PolskieRadio24.pl Michał Baranowski, ekspert German Marshall Fund of the United States.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekspert OSW: wyrok ws. OPAL-u otwiera nowe możliwości walki z Nord Stream 2

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2019 23:00
Orzeczenie Trybunału stwarza nową rzeczywistość w UE – solidarność energetyczna w praktyce nabiera mocy prawnej, nieuwzględnienie interesów innych państw może ułatwiać walkę z projektami sprzecznymi z tą zasadą  - powiedział portalowi PolskieRadio24.pl dr Szymon Kardaś, ekspert OSW. Dla Polski i regionu to wspaniała szansa – mówi ekspert. Zwrócił też uwagę na nowe zjawisko: rosyjski gaz wchodzi na europejskie rynki także jako LNG, eksportowany przez Novatek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pod Brześciem manewry wojsk desantowych z Białorusi i Rosji

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2019 09:31
Na poligonie pod Brześciem blisko polskiej granicy rozpoczęły się manewry wojsk desantowych Białorusi i Rosji. Bierze w nich udział około 900 żołnierzy z obu krajów i 250 jednostek sprzętu wojskowego.
rozwiń zwiń