X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Raport Białoruś

Białoruś: drugi dzień protestów przeciw integracji z Rosją

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2019 14:39
W Mińsku trwa demonstracja białoruskiej opozycji przeciwko integracji kraju z Rosją. Uczestnicy akcji protestu, po wiecu na pacu Październikowym w centrum, maszerują głównymi ulicami i bulwarami stolicy. Akcja nie była uzgodniona z władzami, ale milicja nie interweniuje. Podobnie jak w sobotędemonstranci niosą biało-czerwono-białe flagi.
Audio
  • Rozmowy o integracji bez wyraźnego rezultatu. Relacja Włodzimierza Paca z Mińska (IAR)
Mińsk: drugi dzień protestów przeciwko integracji z Rosją
Mińsk: drugi dzień protestów przeciwko integracji z RosjąFoto: PAP/EPA/TATYANA ZENKOVICH

Manifestujący skandują hasło "Niech żyje Białoruś!" i "To nasz kraj!". Paweł Siawiaryniec, organizator akcji powiedział, że ludzie przyszli zaprotestować przeciwko planom Moskwy przyłączenia Białorusi, ale również by domagać się demokracji na Białorusi.

- Naszym celem jest wystąpienie przeciwko rosyjskiemu imperium i w przyszłości zmiana białoruskiej dyktatury, która nie może zagwarantować niezależności kraju. Gwarantem niezależności i białoruski naród - powiedział Paweł Siawiaryniec.

"Trzeba bronić niezależności"

Uczestnicy akcji protestu mówią, że przyszli aby zademonstrować potrzebę obrony niezależności kraju.

 - Teraz jest taka sytuacja, że siedząc w domu nic nie zrobisz. Nikt nie powinien siedzieć w domy, bo inaczej zabiorą nam kraj i będziemy pod Putinem, a kto tego chce? - mówił jeden z mieszkańców Mińska.

CZYTAJ TAKŻE: Rozmowy zakończyły się fiaskiem, ale targi ws. niezależności Białorusi będą kontynuowane >>>

Demonstranci skierowali się w stronę ulicy Maszerowa, gdzie w pierwszych latach niepodległości znajdowała się siedziba Białoruskiego Frontu Narodowego - zasłużonej dla niepodległości kraju najstarszej i najbardziej masowej organizacji opozycyjnej.

CZYTAJ TAKŻE: 20 grudnia kolejne rozmowy Putina i Łukaszenki >>>

Uczestnicy opozycyjnej demonstracji w Mińsku przekazali ambasadzie Rosji petycję przeciw integracji Białorusi i Rosji. Przy budynku ambasady stoją oddziały milicji i samochody-więźniarki. Protestujący oddalili się potem od ambasady, by nie doszło do starć z milicją.

PAP/IAR/agkm

Czytaj także

Czego boi się Aleksander Łukaszenka? Były urzędnik Pentagonu o rozmowach na Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2019 17:52
- Wprawiałem w ruch proces wznowienia relacji USA-Białoruś -  akredytacji attaché wojskowego - mówi portalowi PolskieRadio24.pl były urzędnik Pentagonu Michael Carpenter. - Kiedy po raz pierwszy udałem się do swoich szefów w Pentagonie i powiedziałem, że powinniśmy poświęcać znacznie więcej uwagi Białorusi, nie wyglądało na to, że przyczyny takich propozycji są dla nich oczywiste - wspomina. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef BBN: kontynuujemy dialog z Białorusią, nie rezygnując z naszych zasad

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2019 08:00
 - Nie rezygnujemy z dialogu z Białorusią, nie rezygnując zarazem z naszych zasad – powiedział we wtorek szef BBN Paweł Soloch, który spotkał się w Brześciu nad Bugiem z sekretarzem Rady Bezpieczeństwa Białorusi Stanisławem Zasiem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef BBN: "Defender" to odpowiedź dla tych, którzy mówią, że Amerykanie wycofują się z Europy

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2019 07:35
- W przyszłym roku w ramach manewrów "Defender" ćwiczony będzie przerzut całej amerykańskiej dywizji, około 20 tysięcy żołnierzy, przez ocean - mówił w "Sygnałach dnia" w radiowej Jedynce Paweł Soloch, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Większość Białorusinów chce niezależności swego kraju od Rosji

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2019 05:00
Ogromna większość Białorusinów chce niezależności swego kraju od Rosji - wynika z badań Instytutu Socjologii Białoruskiej Akademii Nauk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Analityczka OSW: stanowisko Macrona ws. Rosji może hamować dalsze wzmacnianie wschodniej flanki

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2019 14:00
- NATO potrzebuje strategicznej refleksji i chyba ma tego świadomość. Chodzi m.in. o różnice w postrzeganiu zagrożeń – w Rosji, w Chinach, w terroryzmie. Zapis o rozpoczęciu analiz, których celem jest poprawa politycznych konsultacji, ujęto w deklaracji ze spotkania przywódców sojuszu – mówi portalowi PolskieRadio24.pl Justyna Gotkowska z Ośrodka Studiów Wschodnich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekspert: w Soczi fiasko rozmów Łukaszenka-Putin, ale targi ws. Białorusi będą kontynuowane

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2019 13:00
- Rozmowy w Soczi zakończyły się fiaskiem, ale targi na temat pogłębionej integracji będą się ciągnąć dalej – ocenił po sobotnich rozmowach prezydentów Białorusi i Rosji w Soczi analityk Alaksandr Kłaskouski. - Moskwa nie zamierza obsypywać białoruskiego partnera ustępstwami, a raczej odkrawać kawałek po kawałku tort w miarę wypełnienia kart drogowych (integracji) – napisał Alaksandr Kłaskouski na łamach portalu Naviny.by.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minister: kolejne rozmowy Putin-Łukaszenka odbędą się 20 grudnia

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2019 11:00
 Kolejne spotkanie prezydentów Rosji i Białorusi, Władimira Putina i Alaksandra Łukaszenki, odbędzie się 20 grudnia - poinformował minister gospodarki Rosji Maksim Orieszkin po zakończeniu rozmów przywódców w Soczi. Trwały one w sobotę około 5,5 godziny.
rozwiń zwiń