X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Raport Białoruś

"Przeciw handlowaniu Białorusią, żadnych sojuszy z Rosją". Protesty w Mińsku

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2019 15:27
Zwolennicy białoruskiej opozycji po raz piąty w tym miesiącu protestowali przeciwko integracji z Rosją. W Mińsku najpierw odbyła się demonstracja, a potem ludzie i trzymając się za ręce utworzyli żywy łańcuch zwolenników niezależności kraju.
Audio
  • Demonstracja w Mińsku. Relacja Włodzimierza Paca z Mińska (IAR)
Mińsk: demonstracja przeciwko integracji i sojuszom z Rosją
Mińsk: demonstracja przeciwko integracji i sojuszom z RosjąFoto: PAP/EPA/TATYANA ZENKOVICH

CZYTAJ TAKŻE
demonstracja w mińsku 7 grudnia 2019
Uczestnicy protestów przeciw integracji z Rosją wzywani na milicję

CZYTAJ TAKŻE: Rozmowy Putina i Łukaszenki w Petersburgu. Porozumiano się co do 28 obszarów integracji >>>

Demonstranci zebrali się na placu Październikowym w centrum Mińska. Następnie skandując hasło "Niech żyje Białoruś" przeszli na plac Niezależności gdzie odbył się krótki wiec.

Opozycyjny lider Wiaczesłau Siwczyk ,zwracając się do zebranych, zwrócił uwagę, że Białorusini nie wiedzą co zawierają dokumenty dotyczące pogłębionej integracji, które omawiali przedstawiciele białoruskich i rosyjskich władz.

Przeciw handlowaniu Białorusią

"My wyszliśmy na wiec po raz kolejny tylko po to aby wypowiedzieć się przeciwko handlowaniu naszą ojczyzną i naruszaniu Konstytucji i aby nie było żadnych sojuszy z imperialną Rosją" - mówił Siwczyk.

Demonstranci domagali się również wypuszczenia na wolność opozycjonistów skazanych na kary aresztu za udział w poprzednich akcjach protestu. Wśród aresztowanych jest opozycyjny Lider Paweł Siawiaryniec, który organizował wcześniejsze demonstracje przeciwników integracji z Rosją. Na zakończenie demonstranci trzymając historyczne biało-czerwono-białe flagi utworzyli w centrum Mińska milczący żywy łańcuch obrońców niezależności Białorusi.

IAR//agkm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ekspert: w Soczi fiasko rozmów Łukaszenka-Putin, ale targi ws. Białorusi będą kontynuowane

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2019 13:00
- Rozmowy w Soczi zakończyły się fiaskiem, ale targi na temat pogłębionej integracji będą się ciągnąć dalej – ocenił po sobotnich rozmowach prezydentów Białorusi i Rosji w Soczi analityk Alaksandr Kłaskouski. - Moskwa nie zamierza obsypywać białoruskiego partnera ustępstwami, a raczej odkrawać kawałek po kawałku tort w miarę wypełnienia kart drogowych (integracji) – napisał Alaksandr Kłaskouski na łamach portalu Naviny.by.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekspert: Rosja chce ograniczyć suwerenność Białorusi do minimum

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2019 21:00
- Integracja, którą proponuje Rosja to ograniczenie suwerenności państwa białoruskiego do minimum. Sprawy bezpieczeństwa i obronności Białorusi są już decydowane w Rosji - mówiła na antenie Polskiego Radia 24 prof. Agnieszka Legucka (Polski Instytut Spraw Międzynarodowych). W programie "Spojrzenie na Wschód" wziął również udział Piotr Stępiński (BiznesAlert.pl).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Białoruś: uczestnicy protestów przeciw integracji z Rosją wzywani na milicję

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2019 06:00
Uczestnicy protestów przeciwko integracji z Rosją, które odbyły się na Białorusi 7 i 8 grudnia, otrzymują wezwania na milicję, gdzie spisywane są protokoły za udział w nielegalnych zgromadzeniach – informują w sobotę obrońcy praw człowieka i media niezależne.
rozwiń zwiń