X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Raport Białoruś

Grodno: polska szkoła przyjmie do pierwszej klasy mniej uczniów niż jest chętnych

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2020 19:00
Polska szkoła w Grodnie znowu nie przyjmie wszystkich chętnych uczniów do klasy pierwszej. Informują o tym aktywiści Związku Polaków na Białorusi.
Audio
  • Problemy z przyjęciem chętnych do polskiej szkoły w Grodnie. Relacja Włodzimierza Paca z Mińska (IAR)
Na zdjęciu: rozpoczęcie roku szkolnego w szkole polskiej w Grodnie 1 września 2018 roku
Na zdjęciu: rozpoczęcie roku szkolnego w szkole polskiej w Grodnie 1 września 2018 rokuFoto: Włodzimierz Pac, Polskie Radio

Portal internetowy Związku Polaków "Znadniemna.pl"-powołując się na polskiego działacza Andrzeja Poczobuta pisze, że rekrutacja do szkoły w Grodnie trwała niewiele ponad 2 godziny. O tej sprawie pisze także prezes Związku Polaków na Białorusi, Andżelika Borys.

Rodzicom 58 przyszłych uczniów udało się złożyć komplet dokumentów. Jednak od rodziców około trzydziestu uczniów kompletu dokumentów nie przyjęto. To oznacza, że muszą składać je do innych szkół w Grodnie.

Portal internetowy pisze, że " w wyniku trwającej od kilku lat polityki sztucznego ograniczania liczby dzieci, przyjmowanych do Polskiej Szkoły, znaczna część dzieci z polskich rodzin w Grodnie zmuszona jest do nauki w szkołach rosyjskojęzycznych".

Na Białorusi istnieją dwie szkoły polskie, które funkcjonują w ramach oświaty publicznej: w Grodnie i Wołkowysku. Zainteresowanie nauką języka polskiego w tym kraju jest bardzo duże dlatego większość dzieci uczy się w szkołach społecznych prowadzonych między innymi przez Związek Polaków i Polską Macierz Szkolną.

/IAR/agkm

<<< INFORMACJE O BIAŁORUSI: RAPORT BIAŁORUŚ. POLSKIERADIO.PL >>>

<<< INFORMACJE O BIAŁORUSI: RAPORT BIAŁORUŚ. POLSKIERADIO24.PL >>>

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak