more_horiz
Raport Białoruś

Białoruś: liderzy Związku Polaków przewiezieni do aresztu w Żodzinie

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2021 22:27
Zatrzymani w marcu liderzy polskiej mniejszości na Białorusi zostali przewiezieni z aresztu w Mińsku do aresztu śledczego w Żodzinie, niedaleko białoruskiej stolicy. To na razie informacje nieoficjalne, niepotwierdzone przez białoruskie służby.
Andżelika Borys
Andżelika BorysFoto: FORUM/Agencja Wschód
forum tut.by media białoruś 1200.png
Represje na Białorusi. Funkcjonariusze weszli do redakcji największego niezależnego portalu

Najpierw niezależne Białoruskie Stowarzyszenie Dziennikarzy poinformowało o przewiezieni do aresztu w Żodzina Andrzeja Poczobuta, polskiego dziennikarza i działacza społecznego.

Czytaj także:

Potem portal internetowy "znadniemna.pl" ustalił w trakcie rozmów z bliskimi zatrzymanych, że do tego aresztu została przewieziona również Andżelika Borys, prezes Związku Polaków na Białorusi oraz dwie inne aktywistki Maria Tiszkowska i Irena Biernacka.


Posłuchaj
00:52 mp3 Liderów ZPB przeniesiono do więzienia w Żodzinie. Relacja Włodzimierza Paca z MIńska (IAR)

 

Portal "znadniemna.pl" zwraca uwagę na wpis na facebooku Agnieszki Romaszewskiej. Według dyrektor Telewizji "Biełsat" Andżelice Borys proponowano uwolnienie z aresztu w zamian za zgodę na deportację z Białorusi. Andżelika Borys miała odmówić wydalenia z Białorusi w zamian za odzyskanie wolności. Podobną propozycję miał otrzymać Andrzej Poczobut i jego odpowiedź miała być taka sama.


PAP/IAR/agkm


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak