Logo Polskiego Radia
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
IAR
Beata Krowicka 10.07.2013

Śląsk: celnicy powstrzymali przemyt niebezpiecznego środka odchudzającego

3700 sztuk preparatu odchudzającego Adipex Retard, który może być niebezpieczny dla życia zażywających go osób, zatrzymali celnicy z Polski i Czech.
Celnicy powstrzymali przemyt 37 opakowań leku Adipex RetardCelnicy powstrzymali przemyt 37 opakowań leku Adipex RetardIzba Celna w Katowicach

Polscy i czescy celnicy we współpracy z policjantami z Cieszyna zatrzymali przy granicy z Czechami mieszkańca Zagłębia, w którego samochodzie znaleziono 37 opakowań niebezpiecznego środka. Mężczyzna tłumaczył, że zakupił lek w Czechach na podstawie kilku polskich recept. Jednak zdaniem służby celnej ilość opakowań, po 100 tabletek każde, wskazuje na przeznaczenie handlowe.
Adipex retard jest środkiem na odchudzanie, który ze względu na zagrożenie zdrowia nie został dopuszczony do obrotu w Polsce. Głównym składnikiem leku jest fentermina, związek chemiczny bardzo podobny do amfetaminy. Zażywanie leku, poza spadkiem masy ciała, powoduje poważne problemy żołądkowe, bardzo silne bóle głowy, wysokie ciśnienie, bezsenność i problemy z sercem. Przyjmującym go osobom grozić może nawet wylew krwi do mózgu.

Służba Celna ostrzega, że nie jest to zwykły preparat odchudzający, ale związek chemiczny wyniszczający organizm.
Funkcjonariusze Służby Celnej oszacowali wartość rynkową zatrzymanych tabletek na ponad 9,5 tysiąca złotych. W związku z naruszeniem przepisów m.in. ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, sprawę prowadzą organy ścigania w Cieszynie.

Galeria: dzień na zdjęciach >>>

IAR, bk