X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Informacyjna Agencja Radiowa Więcej

Więcej

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2017 12:05

Informacyjna Agencja Radiowa powstała wiosną 1992 roku jako Zespół „Newsroom”. Od tamtego czasu funkcjonuje jako jednostka organizacyjna Polskiego Radia S.A. W latach 1993-94 działała jako Naczelna Redakcja Informacji, uruchamiając Radio-Info, pierwsze w Polsce radio informacyjne non stop na żywo. W 1994 roku - decyzją Zarządu Polskiego Radia S.A. - otrzymała status agencji radiowej i nazwę – Informacyjna Agencja Radiowa. Obecnie IAR jest największą na polskim rynku mediów elektronicznych agencją informacyjną.

IAR specjalizuje się w produkcji informacji z kraju i z zagranicy, z przeznaczeniem przede wszystkim dla radia publicznego, czyli bezpośrednio dla Jedynki, Dwójki, Trójki, Czwórki, Polskiego Radia 24 , Polskiego Radia dla Zagranicy i rozgłośni regionalnych.

Głównym produktem IAR jest serwis, zawierający materiały tekstowe i dźwiękowe, dostępny dla odbiorców albo w wewnętrznej sieci radiowej albo przez Internet. Dziennie w naszym serwisie oferujemy ponad 350 informacji, w tym ponad 200 materiałów dźwiękowych: relacji, wypowiedzi, korespondencji oraz dźwięków ze świata. Oferujemy też dzienniki informacyjne gotowe do emisji na antenie.

Informacyjna Agencja Radiowa tworzy swoje serwisy, opierając się na:

 • ponad 30 reporterach krajowych i 20 korespondentach zagranicznych 
 • specjalnych wysłannikach wysyłanych we wszystkie rejony świata, gdzie dzieje się coś ważnego
 • stałym kontakcie z najważniejszymi osobistościami życia społecznego i politycznego oraz instytucjami w kraju i zagranicą
 • własnych relacjach z podróży zagranicznych polskich VIP-ów (Prezydent, Premier, marszałkowie Sejmu i Senatu, ministrowie)
 • głównych światowych agencjach prasowych (AFP, Reuters) oraz agencjach krajowych (PAP i KAI)

Serwisy IAR – tekstowe, dźwiękowe oraz dzienniki gotowe do emisji obejmują wszystkie istotne wydarzenia polityczne, gospodarcze, kulturalne, społeczne oraz sportowe:

 • posiedzenia rządu, Sejmu i Senatu, działalność Prezydenta
 • konferencje prasowe ministrów, partii politycznych, organizacji społecznych i gospodarczych
 • wizyty zagraniczne przedstawicieli władz Polski
 • wizyty delegacji zagranicznych w Polsce
 • wydarzenia z udziałem przedstawicieli naczelnych organów władzy państwowej
 • ważne wydarzenia międzynarodowe
 • reporterskie relacje z miejsc ważnych wydarzeń
 • zagadnienia bezpieczeństwa Polski i świata
 • najważniejsze wydarzenia kulturalne, gospodarcze oraz sportowe
 • konflikty światowe, klęski żywiołowe

Odbiorcami naszych serwisów są instytucje rządowe, ministerstwa, urzędy centralne, rozgłośnie regionalne radia publicznego, media polonijne, rozgłośnie komercyjne, telewizje ogólnopolskie, prasa oraz największe portale internetowe.