X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie

6 października - Koncert symfoniczny

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2013 08:00
Audio

Lutosławski Piano Duo w składzie Emilia Sitarz i Bartłomiej Wąsik - pianiści
Jerzy Maksymiuk - dyrygent

W programie:
Claude Debussy - Danse w orkiestracji M. Ravela
Francis Poulenc – Koncert d-moll na 2 fortepiany
Piotr Czajkowski – Uwertura-fantazja Romeo i Julia
Siergiej Prokofiew - Romeo i Julia fragmenty z I i II Suity baletowej

Studio Koncertowe Polskiego Radia

Jerzy Maksymiuk w zasadzie nie wymaga przedstawiania,  to artysta wybitny – kompozytor, pianista, ale przede wszystkim dyrygent. Twórca słynnej Polskiej Orkiestry Kameralnej, który prowadził przez wiele lat BBC Scottish Symphony Orchestra, nagrał ponad 100 płyt, dyrygował najlepszymi orkiestrami na całym świecie.
Na jesienny wieczór zaproponował program francusko – rosyjski. W pierwszej części oprócz iskrzącego energią Tańca Debussy’ego można było usłyszeć Koncert na 2 fortepiany Francisa Poulenca. W partiach solowych wystąpili Emilia Sitarz i Bartłomiej Wąsik, czyli Lutosławski Piano Duo – jeden z czołowych duetów fortepianowych młodej generacji na świecie.
Na drugą część koncertu złożyły się utwory inspirowane najbardziej znanym dramatem Szekspira – Romeo  i Julia.  Maestro Jerzy Maksymiuk wybrał Uwerturę-Fantazję Romeo i Julia Piotra Czajkowskiego oraz fragmenty z I i II Suity baletowej Romeo i Julia Sergiusza Prokofiewa – dzieła opisujące tragiczną historię młodych kochanków.

Zobacz więcej na temat: 2013